Aktuality > 2016

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE - 30. ROČNÍK

Ve dnech 17. - 19. 6. 2016 se Český Krumlov vrátí zpět do renesance, nejslavnější éry města. Za doprovodu dobové hudby, vystoupení udatných rytířů, šermířů, potulných kejklířů, muzikantů i komediantů si prostřednictvím jubilejního 30. ročníku Slavností pětilisté růže připomene slávu rodu pětilisté růže - šlechtického rodu Rožmberků.

Slavnosti pětilisté růže - průvod Pro 30. ročník připravili pořadatelé několik novinek.  Neopakovatelnou atmosféru historických kostýmovaných průvodů budou moci návštěvníci zažít hned několikrát během všech tří renesančních dnů: Ze zámku přes Latrán a Širokou ulici až na náměstí Svornosti se v sobotu v 15.00 hodin vydá Vladařský průvod, který představí Poslední Rožmberky Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Od 15.30 hodin poté ve Slavnostním historickém průvodu z Horní ulice přes náměstí Svornosti, Širokou ulici, Latrán až do Pivovarské ulice projde více než 800 kostýmovaných postav - šlechticů, měšťanů, hudebníků, kejklířů, rytířů na koních, řemeslníků a dalších postav z dějin Českého Krumlova. Magický noční ohňový průvod, který každoročně rozsvítí tmavé uličky a zákoutí historického centra nepřeberným množstvím ohňových obrazců a světelných kouzel, si budou moci návštěvníci letos nově užít jak v pátek, tak v sobotu.

Do klášterní zahrady nově revitalizovaných Klášterů Český Krumlov bude letos nově situována šermířská scéna, která nabídne poutavé šermířské duely a další šermířská a šermířsko-divadelní představení souborů historického šermu. 

Druhým rokem poskytne městský park prostor pro Living history - vojenské ležení ve stylu gotiky v městském parku, kterého se zúčastní soubory z Čech, Moravy a německého Burghausenu. Vojenské ležení nabídne ukázky táborového života, historických řemesel a vystoupení souborů.

Středověkou hudbu, pouliční divadla a šermířské souboje v podobě více 170 vystoupení na deseti scénách již tradičně doprovodí historické řemeslné trhy na I. zámeckém nádvoří, které od pátku do neděle nabídnou ochutnávku tradičních řemesel i dobového zboží. V sobotu se zájemci mohou vydat na tradiční noční rytířský turnaj připomínající legendu Dělení růží a vychutnat si jedinečný půlnoční slavnostní ohňostroj na jižních zámeckých terasách, tentokrát ve výsostně barokní formě. V neděli poté herci v zámecké zahradě před otáčivým hledištěm rozehrají na šachovnici 12x12 m originální Živé šachy s živými figurami.

Slavnosti pětilisté růže   Slavnosti pětilisté růže

Slavnosti pětilisté růže   Slavnosti pětilisté růže

 

Srdečně vás zveme do Českého Krumlova na letošní jubilejní 30. ročník Slavností pětilisté růže! Těšíme se Vaši návštěvu!

PODROBNÝ PROGRAM

 

FOTOGALERIE

 

Pořadatelé: Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond.