News > 2010

Saturday 17 and Sunday 18, the days of mourning

aktualizováno 13.04.2010

On Saturday 17 and Sunday 18, the town of Český Krumlov will join the days of mourning to honour the memory of the Polish plane disaster.
Flags on all official buildings will be flying at half mast or hung with a funerary banner.
Both the institutions and citizens will observe one minute of silence on Saturday noon to honour the victims of the disaster.

 

Město Český Krumlov se připojí také k uctění památky obětí polského neštěstí. Vlajky na úředních budovách by měly být staženy na půl žerdi tam, kde to technické zařízení umožňuje, nebo s černou smuteční stuhou. Organizátorům kulturních, sportovních a společenských akcí bylo doporučeno, aby zvážili vhodný způsobem, jak ve dnech smutku uctít památku obětí tragické nehody. 

Dny smutku v České republice budou v sobotu 17. a v neděli 18. dubna. Vláda vyzvala občany České republiky, aby uctili památku obětí havárie polského letadla minutou ticha v sobotní poledne. „Vyzýváme všechny obyvatele České republiky, aby dne 17. dubna v poledne minutou ticha uctili památku tohoto neštěstí," uvedl na tiskové konferenci vicepremiér Jan Kohout. Vláda také rozhodla o stažení vlajek na půl žerdi. Podle vicepremiéra Kohouta tak v den smutku učiní všichni členové vlády. Vicepremiér Jan Kohout na závěr tiskové konference zdůraznil, že tragédie, která se stala Polsku, je zároveň velkou tragédií i pro Českou republiku.