Aktuality > 2016

Zahradní ateliér Egona Schieleho v Českém Krumlově opět přístupný veřejnosti

Od června do konce srpna můžete opět zavítat do zahradního domku na terasách jižního meandru řeky Vltavy, kde v roce 1911 žil a tvořil světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918).

Zahradní ateliér Egon Schiele V zahradním ateliéru nahlédnete do pracovní prostředí uměleckého apartmá Egona Schieleho, ve kterém vznikly jeho nejslavnější obrazy Město na modré řece, Mrtvé město, Noční Krumlov nebo Pohled na střechy Krumlova. Můžete přímo v místech, kde světoznámý malíř tvořil, chvíli posedět a prohlédnout si výtvarná díla současných umělců z celého světa, kteří dnes během zimních měsíců v inspirativním prostředí ateliéru více než „100 let po Schielem" opět tvoří. Na přilehlé terase si navíc můžete vychutnat šálek lahodné kávy.

Zahradní ateliér Egona Schieleho je součástí procházkového okruhu Jižní meandr. Po pobytu v ateliéru tak můžete dále pokračovat a poznávat další významné atraktivity této části města - okruh Vás zavede do městského parku, Musea Fotoateliér Seidel, Synagogy a Růžové zahrady.

Zahradní ateliér najdete vedle dopravního hřiště u Domu dětí a mládeže (parkoviště P3, Linecká ul. 343).

Otevřeno denně mimo pondělí (ÚT-NE) od 11.00 do 17:00 hod. Vstupné 30 Kč. 

Držitelé Český Krumlov Card v roce 2016 vstup zdarma!