Aktuality > 2010

Léto plné zážitků 

Český Krumlov je plný zábavy - vystoupení hvězd hudebního nebe, strhující divadelní výkony před otáčivým hledištěm, výstavy uměleckých děl, ale i výborná gastronomie. Nechte se vtáhnout do víru krumlovského léta. 

Královský hudební festival Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se již přehoupl do své druhé poloviny, ale stále má co nabídnout. Představí se legendární houslista Gidon Kremer se svým orchestrem Kremerata Baltica, Pavel Šporcl s romskou cimbálovkou Romano Stilo nebo Vadim Gluzman. Chybět nebude ani tradiční národní večer, tentokrát v barvách Mexika.
Další lahůdkou pro hudební gurmány je festival vážné hudby, Královský hudební festival Zlatá Koruna. Prostory zlatokorunského kláštera rozezní houslista Bohuslav Matoušek, varhaník Jaroslav Tůma nebo komorní soubor Verner Collegium. Ve Zlaté Koruně můžete navštívit také koncert kapely Nezmaři (27. 8.). Vyšebrodský klášter zase láká na folkový večer se skupinou Lakomá Barka (5. 8.), do historické hudby se můžete zaposlouchat na Dívčím Kameni, kde vystoupí skupina Exfanta (7. 8.), ale také kytarista Štěpán Rak (21. 8.) a na hradě Rožmberk koncertují skupiny Bonsai č. 3 a Mošny (21. 8.).

Otáčivé hlediště Hrdina ze Sherwoodského lesa, Robin Hood, skotský král Macbeth či Čarostřelec vás přivítají na otáčivém hledišti a vypoví své dávné příběhy. Divadlem ožije i hrad Rožmberk - divadelní klub Českokrumlovská scéna zde uvede představení Dvojí pravda o Vilémovi z Rožmberka. Dalšího zástupce urozeného rodu Rožmberků, Petra Voka, potkáte zase při nevšedních prohlídkách hradu. Kabaret Bilbo (11. - 13. 8.) zavítá se svým večerním letním představením do Zlaté Koruny.

Chcete dětem zpestřit prázdninové dny? Vezměte je na pohádku. Pohádka Podivuhodná dobrodružství v podání skupiny historického šermu Bratři z Růže na hradě Rožmberk pro ně jistě bude zážitkem (3. 8.). O zábavu budou mít vaše ratolesti postaráno i ve Vyšším Brodě. V rámci projektu 1 000 + 1 minuta zábavy (8. - 12. 8.) si budou moci hrát s klauny, maňásky, zatančit si, zasportovat a nebo si vyrobit šperky. A na své si přijdou také na tradiční vyšebrodské Svatobartolomějské pouti (21. 8.) nebo na Formanských slavnostechKaplici (27. - 28. 8.).

Pokud si ve svém programu najdete ještě volnou chvilku, navštivte zajímavé expozice v krumlovských muzeích či galeriích, nebo si zasportujte. Nabídka aktivit je opravdu široká.