Aktuality > 2017

Rallye Český Krumlov oslaví půlkulaté jubileum

Rallye Český Krumlov je opět součástí tuzemského i evropského kalendáře automobilových soutěží. Snaha organizačního týmu jihočeského podniku, který letos napíše už čtyřicáté páté pokračování, vyvrcholí ve dnech 19. a 20. května 2017.

Rallye Český Krumlov Českokrumlovští uspořádají rallye s tradicí sahající do roku 1971 v osvědčeném modelu, to znamená s pátečním startem na českobudějovickém výstavišti a noční etapou, v sobotu se bude zápolit o desetiny sekund od rána až do pozdního odpoledne. „Významným dějištěm soutěže se po oba dva dny stane Jelení zahrada v Českém Krumlově, kde se uskuteční slavnostní start i vyhlášení vítězů s doprovodným programem a ohňostrojem," řekl ředitel závodu a předseda pořádajícího ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov Luboš Šalát.

45. Rallye Český Krumlov je kromě národního šampionátu soudobých i historických automobilů znovu zařazena do mezinárodního kalendáře FIA European Rallye Trophy. Chybět nebude oblíbená přehlídka Rallye Legendy Show.

O třetím květnovém víkendu se na jihu Čech uskuteční také šestý ročník New Energies Rallye Český Krumlov, kterou organizátoři po loňské návštěvě prezidenta FIA Jeana Todta opět přihlásili do světového poháru pro vozy s pohony budoucnosti.

Od letošního roku je tento tento seriál, konaný pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace podle pravidel rallye pravidelnosti, nově vypsán pouze pro elektromobily, hybridy a vozidla na vodík. Účast v soutěži ale umožníme i majitelům dalších ekologických aut, např. poháněných stlačeným zemním plynem CNG," uvedl zástupce ČK motorsportu, promotéra všech českokrumlovských podniků, ředitel New Energies Rallye Pavel Kacerovský.

Více informací na www.rallyekrumlov.cz a na www.rallye-newenergies.cz.