Aktuality > 2011

První video mapping v Českém Krumlově

Ve dnech 19. a 20. srpna od 22.00 do 23:00 hodin se uskutečnil první video mapping na budovu radnice v Českém Krumlově na náměstí Svornosti. Návštěvníci mohli být svědky jedinečné podívané a Český Krumlov se tak zařadil mezi Londýn, Amsterdam, Prahu či Sydney, kde vyvolal video mapping velké nadšení.

Show proběhlo u příležitosti zakončení 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově a bylo spojeno s hudební tématikou. O přípravu show se postaral generální partner festivalu pojišťovna Kooperativa ve spolupráci s agenturou QUIX a za podpory města Český Krumlov.

Více než desetiminutová projekce proběhla na náměstí Svornosti v obou dnech vždy třikrát.

Pokud jste neměli to štěstí shlédnout historicky první českokrumlovský videomapping živě, nabízíme Vám jeho záznam. Nenechte si ujít tento výjimečný zážitek!

Video mapping je projekce ve volném prostoru na libovolné objekty, např. fasády domů nebo interiéry budov. Výsledek poté připomíná sekvence filmu, ve kterém se reálná kulisa prolíná s virtuálním dějem, např. z fasády domu se vynořují jednotlivé cihly, z oken se vyklánějí lidé a vylétají předměty, ze střechy stéká vodopád, atd.

Další informace:
- Video mapping v Českém Krumlově
- Oslavy 20. výročí vyvrcholí galakoncertem Plácida Dominga