Aktuality > 2011

Oslavy 20. výročí vyvrcholí galakoncertem Plácida Dominga

Vyvrcholení oslav 20. výročí Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov nabídne dva komorní koncerty a očekávané operní gala „Krále opery" Plácida Dominga. Ve čtvrtek 18. srpna se v Maškarním sále představí violistka Věra Binarová a Heroldovo kvarteto, v pátek 19. srpna pak houslista Ivan Ženatý za doprovodu Talichova komorního orchestru. Sobota 20. srpna již bude patřit samotnému vrcholu, největšímu projektu v dějinách festivalu, opernímu galakoncertu „největšího operního umělce moderní doby" Plácida Dominga, který se uskuteční od 20 hodin v prostorách parkoviště P2 do 20 hodin.

Mezinárodní hudební festival - Heroldovo kvarteto VĚRA BINAROVÁ A HEROLDOVO KVARTETO

Pomyslnou komorní řadu koncertů s uměleckými přáteli MHF Český Krumlov doplní v samotnému závěru ještě festivalový nováček - úspěšné Heroldovo kvarteto, které své síly spojí s violistkou Věrou Binarovou a společně do Českého Krumlova ve čtvrtek 18. srpna přivezou program složený z děl W. A. Mozarta, L. Sluky a A. Dvořáka.

Mezinárodní hudební festival - Ivan Ženatý IVAN ŽENATÝ A TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR

Dalším významným houslistou, jedním z nejlepších představitelů současné české houslové školy, bude vracející se Ivan Ženatý. Předposlední den festivalu v pátek 19. srpna tento v Německu žijící vynikající virtuos nabídne za doprovodu Talichova komorního orchestru své provedení Bachova a Mendelssohnova houslového koncertu.

Mezinárodní hudební festival - Plácido Domingo PLÁCIDO DOMINGO V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Největší hvězdou a Tváří letošního ročníku je legendární umělec, „největší pěvec moderní doby", „Král opery" Plácido Domingo, jeho galakoncertem, jak již bylo mnohokráte řečeno, vyvrcholí dne 20. srpna 2011 oslavy 20. jubilea MHF Český Krumlov. Zástupce Třech tenorů, uznávaný dirigent i umělecký ředitel dvou amerických operních domů vystoupí na koncertu pod širým nebem, který se uskuteční poslední festivalový den od 20:00 v prostorách P2 - City parking. Plácida Dominga a jeho pěveckou partnerku, vynikající portorickou lyrickou sopranistku Anu Maríu Martínez doprovodí rezidenční těleso Symfonický orchestr Českého rozhlasu za řízení amerického dirigenta Eugena Kohna. Na programu koncertu zazní árie, duety a orchestrální hudba z oper G. Verdiho, G. Pucciniho, A. Dvořáka aj., ale také ukázky ze zarzuel a operet.

VIDEO MAPPING

Ve dnech 19. a 20. srpna „zmapuje" od 22.00 do 23:00 hodin budovu radnice v Českém Krumlově na náměstí Svornosti tzv. video mapping. Návštěvníci budou svědky jedinečné podívané a Krumlov se tak zařadí mezi Londýn, Amsterodam, Prahu či Sydney, kde vyvolal video mapping velké nadšení. Video mapping je projekce ve volném prostoru na libovolné objekty, např. fasády domů nebo interiéry budov. Výsledek poté připomíná sekvence filmu, ve kterém se reálná kulisa prolíná s virtuálním dějem, např. z fasády domu se vynořují jednotlivé cihly, z oken se vyklánějí lidé a vylétají předměty, ze střechy stéká vodopád, atd. Show proběhne u příležitosti zakončení 20. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Tematicky je spojen s hudební tématikou. O přípravu show se postaral generální partner festivalu pojišťovna Kooperativa ve spolupráci s pořadatelem festivalu a s laskavým souhlasem města Český Krumlov. Téměř desetiminutová projekce proběhne na náměstí Svornosti v obou dnech vždy třikrát. V pátek 19. srpna i v sobotu 20. srpna od 22:00, 22.30 a 23:00 hodin. V sobotu 20. srpna může začít první projekce až po skončení galakoncertu Plácida Dominga, tedy možná s mírným zpožděním v závislosti na rozsahu přídavků mistra. Projekce je přístupná veřejnosti a je zdarma. Akci zajišťuje generální partner MHF Český Krumlov, společnost Kooperativa pojišťovna.