Aktuality > 2016

Oslavy osvobození

71. výročí konce 2. světové války v Českém Krumlově

6. - 8. května 2016

Oslavy osvobození V těchto květnových dnech oslavíme konec druhé světové války v našem městě. Oslavy začnou již v pátek 6. května od 10.00 hodin v areálu za bazénem u Chvalšinské silnice. Zde bude pro žáky a studenty místních škol sehráno moderované představení o událostech v Československu v roce 1945.

Pietním aktem, který se uskuteční v sobotu 7. května v 11.00 hodin na náměstí Svornosti, si připomeneme oběti, účastníky i hrdiny druhé světové války. Za přítomnosti zástupců města, významných hostů a členů vojenskohistorických spolků budou položeny květiny k pamětním deskám vojáků 26. pěší divize armády USA a československých válečných letců z českokrumlovského regionu. Kulisu pietního aktu bude tvořit čestná jednotka klubu vojenské historie a dobová vojenská technika. Zazní i státní hymny ČR a USA v podání pěveckého sboru Musica Divina.

Oslavy osvobození Nejatraktivnější součástí oslav bude ''Bitva o Český Krumlov''. Proběhne v sobotu 7. května od 14.00 hodin, opět v areálu za bazénem u Chvalšinské silnice. Účinkovat budou příslušníci 4th Armored Division U.S. Army z Pelhřimova a spolupracující kluby vojenské historie. Své umění předvede taneční skupina Square Dance Club Carmentis.

Nejen po bitvě, ale už od pátku 6. května si široká veřejnost bude moci prohlédnout dobový vojenský tábor, techniku i zbraně obou bojujících stran.      

Tuto akci už počtvrté organizuje Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov a město Český Krumlov.

Program akce: www.ckrumlov.cz/oslavyosvobozeni

Leták akce

Fotogalerie předchozích ročníků