Aktuality > 2011

Tři tenoři v Českém Krumlově

V roce 2011 oslaví Mezinárodní hudební festival Český Krumlov významné jubileum, a to 20 let své existence. Při této významné příležitosti je připravován slavnostní program, na kterém se objeví celá řada předních osobností tuzemské i zahraniční hudební scény v čele s „třemi tenory".

Na festivalu již sice nemohou vystoupit tři tenoři s velkým „T", ale přesto mezi nimi jeden z nich bude. Tváří 20. ročníku se stane a na závěrečném operním galakoncertu dne 20. srpna v Českém Krumlově vystoupí skutečný „Král opery" maestro Plácido Domingo. Dne 15. července svým operním recitálem festival zahájí renomovaný mexický „pěvec pěvců" Ramón Vargas a tím známým třetím tenorem bude „král verismu" José Cura, který se do Českého Krumlova vrátí, aby na Otáčivém hledišti uskutečnil svůj český jevištní debut v roli Cania v Leoncavallových Komediantech - koprodukčním projektu MHF Český Krumlov a Jihočeského divadla mezi 5. a 10. srpnem.

„Král opery" Plácido Domingo

Plácido Domingo 70 let, 40 operních sezón, 130 rolí - to je konto nejmilovanějšího, nejrespektovanějšího, nejposlouchanějšího, zkrátka největšího operního umělce moderní doby Plácida Dominga, železného muže opery, který je skutečnou renesanční osobností hudby, králem vysokých C, zkrátka supertenorem.

Není na světě jiného pěvce, kterému by všechny tyto superlativy opravdu právem náležely. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit, že Plácido Domingo je opravdovým zázrakem.

Navštivte 20. srpna 2011 Český Krumlov a nenechte si ujít tuto vskutku exkluzivní kulturní událost, na kterou bezpochyby nikdy nezapomenete.

„Král bel canta" Ramón Vargas

Ramón Vargas Stříbřitý lyrický tenor omamně sladkého témbru, precizní technika vynikající neobyčejnou elegantností legata a jemností pianissim, sugestivní přesvědčivost a zářivost výrazu - to je jen slovy uchopitelná špetka z umělecké excelence tohoto „pěvce pěvců".

Nechte se okouzlit 15. července 2011 v Pivovarské zahradě.

„Král verismu" José Cura

José Cura Vzpomínáte? Bohatý, sametový hlas vybroušený k dokonalosti jako diamant, strhující interpretace neobyčejné emociální hloubky, fascinující herecký projev. Kritikou ceněný, publikem milovaný, okouzlující José Cura se vrací! Tentokráte do „divadla s nejvyšším stropem na světě".

Nepropásněte český scénický debut tohoto charizmatického umělce v roli, za níž je nazýván „králem verismu". Nezapomeňte, že Komedianti přijedou na Otáčivé hlediště mezi 5. a 10. srpnem 2011.

...a lyrický soprán Ana María Martínez

Ana María Martínez Symbolickou formaci třech mužských hlasů rozšíří na festivalu navíc ještě ženský hlas - soprán. Na koncertu Plácida Dominga se totiž vedle tohoto umělce představí vynikající portorická lyrická sopranistka Ana María Martínez - vítězka ceny Grammy, umělkyně, která má na svém kontě úspěšná vystoupení v předních operních domech a na významných festivalech po celém světě.