Aktuality > 2017

Krumlovský masopust 

Pestrobarevný průvod masek, pouliční kejklíři a muzikanti, dobré jídlo a pití - tradiční masopustní veselí zažijí obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova od soboty 25. do úterý 28. února.

Krumlovský masopust odstartuje v sobotu 25. února tradiční masopustní veselicí v pivovarské restauraci Eggenberg. Kdo má rád tradiční lidovou zábavu, určitě by si ji neměl nechat ujít. Můžete se těšit na zabijačkové hody s ochutnávkou zabijačkových specialit, opékání buřtů na pivovarském dvorku, pro děti je také připraven dětský koutek ve Formance Eggenberg. K tanci a poslechu zahraje oblíbená českokrumlovská kapela „Nakřáplý šišky". Sobotní program zpestří i doudlebští koledníci, kteří vyrazí ve 14.00 hodin od městského divadla, projdou městem a nakonec se zapojí do veselice v restauraci Eggenberg.

Tradiční masopustní průvod žáků vyrazí do ulic v úterý 28. února v 16.00 hodin od ZUŠ v Kostelní ulici. Koleda žáků Základní umělecké školy v Českém Krumlově, studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikantů, výtvarníků a občanů města Český Krumlov rozveselí a pobaví návštěvníky zábavným programem. Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravují 70 nových masek na téma „Spánek rozumu plodí příšery", které je inspirováno dvojím výročím španělského malíře Francisca Goyi (2016 - 270 let od narození umělce a 2017 - 220 let od dokončení cyklu grafik „Los Caprichos"). K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků. Studenti SUPŠ sv. Anežky České předvedou scénický obraz na motivy grafického cyklu Los Caprichos Francisca Goyi. Několikaminutový obraz kombinuje živé vystoupení se stínohrou, projekcí a výtvarným řešením scénického prostoru.

Letos uplyne již deset let od konání prvního průvodu masek v Českém Krumlově. Při té příležitosti se v únoru ve školní galerii SUPŠ v Klášterech Český Krumlov uskuteční výstava fotografií a artefaktů z minulého 10. ročníku „Masopustního průvodu".

Program

Fotogalerie předchozích ročníků