Aktuality > 2010

Kulturní vábení

Český Krumlov žije po celý rok bohatým a rozmanitým kulturním životem. Počátek roku rozveselí oslavy masopustu a jaro přivítá město opravdu kouzelně. Májové veselí, stavění májky nebo čarodějnický rej zažijete během městské slavnosti Kouzelný Krumlov. Toužíte navštívit doby dávno minulé, setkat se s udatnými rytíři či vznešenými šlechtičnami nebo přímo na ulici obdivovat umění kejklířů a komediantů? Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově vám to všechno umožní. Jedinečnou atmosféru slavností doplní ještě dobové jídlo a pití, historické tance i zpěv.

Českokrumlovské léto zní hudbou různých žánrů. Tóny hudby při Festivalu komorní hudby nebo Festivalu staré hudby prostoupí zámecké komnaty i další jedinečné prostory starodávného města. Domácí i světové pěvecké hvězdy pak zazáří na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Hudební menu dále doplňuje Královský hudební festival Zlatá Koruna a Jazzky Krumlov. Navštivte také divadlo s nádhernými přírodními kulisami, divadlo, které vás doslova proveze dějem. Před otáčivým hledištěm vás přivítá Macbeth, Sluha dvou pánů, Čarostřelec, Don Giovanni nebo Robin Hood.

Masopust masky    Mezinárodní hudební festival srpen2    Den s handicapem - Den bez bariér
                                       

Ne všichni se však mohou kochat půvabem Českého Krumlova. Během Dne s handicapem - Dne bez bariér „zmizí" všechny překážky a město ukáže své krásy i handicapovaným. Do běžně nepřístupných míst významných památek můžete zase nahlédnout při Dni evropského dědictví.  Oslavy patrona české země, patrona pivovarníků a vinařů, Svatováclavské slavnosti rozproudí zábavu na počátku podzimu. Těšte se na folklór, noc otevřených muzeí a galerií nebo na jarmark plný dobrého jídla a pití. Nezapomenutelným zážitkem pro vás jistě bude barokní opera odehraná na jevišti zámeckého divadla, kterou přináší Festival barokních umění. Podzimní nabídku ještě doplní Festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM.

Tvář plnou klidu a poezie odhalí Český Krumlov během Adventu a Vánoc. Vše započne rozsvícením vánočního stromku, děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku nebo Ježíškovu poštu. Na náměstí ožije i dávný betlémský příběh a vánoční atmosféru si užijí také zámečtí medvědi.

Nechte se zlákat českokrumlovskou kulturní nabídkou.

Speciální nabídka: pobytový balíček "Souznění kultury a umění"