Aktuality > 2017

Krumlovské podzimní recitály 28.10. - 25.11. 2017

Organizátoři VII. ročníku hudebního festivalu Krumlovské podzimní recitály pro své posluchače pro letošek opět připravili pestrý program. Během pěti koncertů konajících se každý sobotní večer od 25. října až do 25. listopadu uslyšíme nejen hudbu klasickou, ale na své si přijdou například i milovníci rocku.

Krumlovské podzimní recitály - Jana Kirschner Koncerty v rámci hudebního festivalu Krumlovské podzimní recitály se v letošním roce uskuteční v krásných prostorách Synagogy v Českém Krumlově. Festival bude zahájen v sobotu 28. října koncertem jedné z nejvýznamnějších slovenských zpěvaček Jany Kirschner, kterou doprovodí její československá kapela - Rasťo Uhrík na basovou kytaru, Tomaš Fuchs na kytaru, Martin Novák na bicí a Mário Bihári na akordeon.

Druhý koncert se bude konat 4. listopadu a představí se na něm Vilém Veverka, jeden z nejrespektovanějších českých hobojistů a Kateřina Englichová, významná česká harfenistka. Unikátní kombinace hoboje a harfy přinese málo vídanou možnost na poli komorní i koncertní hudby.

Třetím koncertem bude 11. listopadu Harmony Tour - společný akustický koncert Michala Pavlíčka a Michala Nejtka, dua předních českých muzikantů a skladatelů.

Krumlovské podzimní recitály - Kamil Střihavka

Krumlovské podzimní recitály budou poté pokračovat čtvrtým koncertem v sobotu 18. listopadu, kdy zazní Mozartové árie - Mozartissima. Sólisté Národního divadla M. Fajtová (soprán) a A. Hendrich (baryton), které doprovodí G. Krčková (hoboj, flétna), Š. Koutník (klarinet) a V. Lejčko (fagot), se vrátí k pražské tradici 18. století.  - Mozartissimo není běžným koncertem vážné hudby, ale využívá pověstného Mozartova humoru a s osvěžujícím vtipem uvádí na scénu výběr z jeho nejznámějších oper.

Závěrečný koncert bude 25. listopadu patřit Kamilovi Střihavkovi a jeho doprovodné kapele Leaders! v komorním akustickém podání.

Vstupenky zakoupíte v Infocentru Český Krumlov nebo na www.ckrumlov.info/tickets.

 

PROGRAM KRUMLOVSKÝCH PODZIMNÍCH RECITÁLŮ 2017