Aktuality > 2010

Český Krumlov tentokrát v kouzelném hávu

Město Český Krumlov přivítalo jaro, oslavilo velikonoční svátky a už zdobí a nažehluje svůj kouzelný háv. Od 30. dubna do 1. května se totiž promění v Krumlov Kouzelný.

Kouzelná atmosféra vstoupí do města již během pátečního odpoledne, kdy bude náměstí Svornosti na měsíc přejmenováno na náměstí Lásky. V pivovarských zahradách se děti vydovádí při různorodých hrách, namalují si obrázek nebo si opečou první jarní buřty. Zábavou pro ně jistě bude i výroba čarodějnických kostýmů, které doplní „strašidelným" líčením. Malé čarodějnice se poté všem předvedou při přehlídce. Festival Základní umělecké školy Český Krumlov nabídne hudební, taneční nebo divadelní představení. Krumlovský veletrh vám zase představí českokrumlovské neziskové instituce, soubory či spolky a jejich celoroční činnost. Překvapení si na odpoledne přichystalo i Museum Fotoateliér Seidel. Přímo v zahradách si můžete pořídit originální pohlednici se svým portrétem ve stylu našich babiček a rovnou na ní poslat pozdrav svým blízkým. V programu nebude chybět ani společné zdobení a stavění máje, lampiónový průvod nebo večerní koláž koncertů Všechny hvězdy nad Krumlovem. Páteční večer pak završí zapálení vatry.

Sobotní odpoledne oživí hudba skupiny Black Bottom, která zpříjemní posezení na náměstí Lásky, a k jarní pohodě přispěje i nabídka restaurací a kaváren. Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií vám přinese možnost nahlédnout do Galerie české kultury, Mezinárodní galerie umění, Musea Fotoateliér Seidel, odkud si budete moci odnést jedinečnou prvomájovou fotografii, nebo do komnat Státního hradu a zámku Český Krumlov, kde je pro vás připravena mimořádná prohlídková trasa „Procházka staletími".

Přijměte pozvání a přijeďte do Českého Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Program akce naleznete na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2010

                                                           

Kouzelný Krumlov - Krumlovský veletrh    Kouzelný Krumlov - čarodějnické líčení    Kouzelný Krumlov - zdobení májky