Aktuality > 2010

Jazzky Krumlov 2010

Letošní jazzová sezóna vrcholí! Během roku jste mohli navštívit řadu koncertů jazzové hudby, i s příměsí hudby jiných žánrů. V divadelním klubu vás přivítaly kapely jako Quattro Formaggi, Season Match, vynikající trumpetista Juraj Bartoš nebo Laco Deczi. Ale opravdovou třešničkou na dortu je samotný festival Jazzky Krumlov.

Během 4 dní se v Českém Krumlově představí čeští i zahraniční hudebníci a rozehrají své nástroje v rytmu jazzu. Festival ve středu 8. září odstartuje kapela Bucinatores, hrající povětšinou moderní jazz působivě kombinovaný i s klasikou. Brit James Harries, jehož písně zazněly i v některých českých filmech, se postará o čtvrteční zábavu. Se svým drásajícím, ale i uklidňujícím hlasem je zárukou skvělého hudebního zážitku.

Hned dvě kapely v pátek rozezní park u Městského divadla. Čeká vás vystoupení akustického Najponk Tria ve složení piáno, basa a bicí a košické skupiny AMC Trio se švédským kytaristou Ulfem Wakeniusem, kombinující slovenskou melodiku a temperament s jazzovými kytarovými sóly. Celý festival uzavře v sobotu 11. září trojlístek vystoupení. Jako první vystoupí slovenská kapela Sanyland, která vám namíchá hudební koktejl jazzu, folku, blues a world music. Poté vás čeká nezapomenutelné vystoupení Matěje Rupperta, zpěváka s duší šoumena, a Romana Holého, funkového průkopníka. Večer uzavře kapela Madfinger. Tito hudebníci rádi přizpůsobují svá vystoupení prostředí, kde vystupují, takže se v Českém Krumlově máme na co těšit.

Podrobný program festivalu

Bucinatores     AMC Trio a Ulf Wakenius     Matěj Ruppert