Aktuality > 2009

Jazz na konci léta - Jazzky Krumlov 2009

Ve dnech 9. - 12. září 2009 proběhne v Českém Krumlově již 11. ročník festivalu jazzové a alternativní hudby s názvem Jazz na konci léta - JAZZKY KRUMLOV 2009.

Ve středu 9.9. zahájí festival formace DVA. DVA hrají ve složení "ON" a "ONA" folklór neexistujících národů, ale také tango, kabaret, cirkus a pop. Z popisu muziky je jasné, že se nejedná o tuctovou muziku, ale něco velmi nového a neotřelého. Koncert se tradičně odehraje na terásce Hospody 99, která nabízí pěknou a komorní atmosféru. Vstup zdarma.

Ve čtvrtek 10.9. si budete moci na prvním nádvoří zámku blízko terasy Internet Café vyslechnout mladou, progresivní jazzovou partu Mocca Malaco, jejíž zvuk určuje především souzvuk saxofonu s trombónem. Také na tento koncert je vstup bezplatný.

Další den, tedy v pátek 11.9., zahrají tři tělesa na Dvorku U Malého Vítka, přímo v centru Českého Krumlova.  Jedná se konkrétně o THE GIZD Q, tedy  především saxofonistu Michala Žáčka, MATĚJE RUPPERTA s doprovodným pianistou a Terezu Černochovou s kapelou TAKIN´ OFF. Bude to večer plný jazzové fůze s funkem, latinou a soulem a skvělých vokálních výkonů. Zejména od showmana Matěje Rupperta, známého z kapely MONKEY BUSINES, můžete očekávat nějaké to překvapení. V zákulisí se dokonce šeptá, že by si chtěl zazpívat i s TAKIN´ OFF a to by mohlo být velmi zajímavé...

V sobotu 12.9. bude festival pokračovat trochu netradičně u Malého Vítka, ale tento uzavřený a sepjatý prostor bude určitě chystanému programu přínosem.

Sobotní večer zahájí totiž mezinárodní projekt vynikajícího slovenského kytaristy DAVIDA KOLLÁRA s jeho energickým, dravým a strhujícím jazz-rockovým soundem, který určitě strhne všechny diváky. Na toto vystoupení naváže LIMITED EDITION, kapela pianisty a skladatele Jana Hály. Kapela je typická svým akustickým zvukem se třemi dechovými nástroji a také tím, že všechny nástroje ovládají přední jazzový muzikanti České Republiky.

Závěr čtyřdenní přehlídky kapel obstará legenda české kytary LUBOŠ ANDRŠT se svým BLUES BANDem. Tento všestranný hudebník a skladatel, v jehož tvorbě je možné najít také vlivy etnické a klasické si zahrál s mnoha světovými hvězdami. Velmi pochvalně se o oněm vyjadřoval samotný BB KING, s nímž také sdílel jedno podium.

David Kollár International project       Takin Off a Tereza Černochová       Mocca Mallaco

Vstupné na páteční večer přijde diváka v předprodeji na 180,- Kč, na místě pak 220,- Kč. Sobotní večer bude pak v předprodeji stát 200,- Kč a na místě 250,- Kč. V předprodeji, který bude ukončen v pátek ve 12:00,  je dále možné zakoupit pernamentku na celý víkend za 350,- Kč.

Předprodej: www.ticketportal.cz, Infocentrum Český Krumlov - náměstí Svornosti, Unios Tourist Service - Zámek 57, Disc Music - Radniční 28, Disc Classic - Latrán 2.

Více informací na www.ckrumlov.cz/jazz2009