Aktuality > 2009

Festival komorní hudby 26.6. - 5.7. 2009


Již v pátek 26.6. se na zámku v Českém Krumlově opět rozezní komorní hudba. Festival komorní hudby patří mezi festivaly klasické hudby, které mají v Českém Krumlově dlouhou tradici. Kromě domácích hudebníků zde můžete slyšet i řadu zahraničních umělců

Program festivalu je zahájen velkolepou Barokní nocí na zámku. Už na zámeckém nádvoří vás přivítá roztančený rej kejklířů, šašků, hudebníků a Vy se rázem přenesete v historii o několik století zpět. Program pokračuje hudebním vystoupením Orchestru Musica Flora v působivém prostředí Maškarního sálu. Své umění předvede také soubor barokního tance Hartig. Další část programu se odehrává ve jedinečném barokním divadle, které patří k nejzachovalejším na celém světě. Zde se představí barokní opera Christoph Wilibald Gluck - La danza a Vy si ji můžete vychutnat tak, jako významní šlechtici před několika staletími. Vrcholem Barokní noci je velkolepá hostina v zámecké zahradě, která je osvícena množstvím svíček a lampionů, jež vytváří kouzelnou atmosféru. Celý večer je zakončen slavnostním barokním ohňostrojem.

Festival komorní hudby      Festival komorní hudby      Festival komorní hudby

Festival komorní hudby dále pokračuje koncertem Octopus pragensis v klášterním kostele Božího těla. V rámci programu festivalu zazpívá také Dagmar Pecková za doprovodu klavíru. Tóny klavíru, houslí a violoncella si můžete vychutnat při koncertu seskupení AD Trio a jedinečným zážitkem jistě bude koncert Josefa Suka a Krumlovského komorního orchestru. Dalšími významnými osobnostmi programu jsou zahraniční zpěvačka a klavíristka Lucineh Hovanissian, klavírista Ivan Moravec či dirigent Jaroslav Krček se skupinou Musica Bohemica. Festival komorní hudby uzavře Smyčcový orchestr Český Krumlov s koncertem Klenoty baroka - Nokturno.

Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/fekohu