Aktuality > 2016

Festival vína Český Krumlov®, 21. 10. - 26. 11. 2016

V pořadí již 5. ročník Festivalu vína Český Krumlov® nabídne od 21. října až do 26. listopadu opět lákavou mozaiku nejen vinařských zážitků.

Festival vína Český Krumlov Obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova se u příležitosti 5. ročníku Festivalu vína Český Krumlov® mohou těšit na přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky, ale také přátelská setkání se znalci vína.

Festival vína Český Krumlov 2016 bude zahájen v pátek 21. října v 15:00 hod. na terasách u zahradního domku - ateliéru Egona Schieleho výsadbou vinné révy v rámci rozšíření krumlovských vinic. Zahajovací večer s Premier Wines & Spirits se poté ponese ve snoubení těch nejlepších vín ze čtyř významných vinařských oblastí z portfolia největšího obchodníka s vínem a špičkové gastronomie v podání českokrumlovských a jihočeských šéfkuchařů.

Ani v letošním roce nebude 11. 11. v 11:11 hod. chybět tradiční Příjezd sv. Martina spojený s otevřením Svatomartinského vína na náměstí Svornosti ani Svatomartinská veselice s cimbálovkou. Svatomartinské víno a menu se poté bude od pátku 11. listopadu až do neděle 20. listopadu podávat v mnoha krumlovských restauracích.

Festival vína Český Krumlov

Oblíbená Zámecká slavnost vína, která se bude konat v sobotu 19. listopadu, představí přes 25 vinařství z tuzemska i zahraničí. V rámci degustační a prodejní přehlídky vín budou moci zájemci ochutnat více než 250 vzorků výborných vín a zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu.

Po celou dobu Festivalu vína Český Krumlov bude probíhat program Víno & Gastronomie & Kultura, který i letos nabídne mnoho zajímavých nejen vinařských lahůdek. Zájemci budou moci ochutnat moravská vína, která získala významná ocenění na respektovaných vinařských soutěžích, vína z více než 2.000 let staré francouzské vinařské oblasti Côtes du Rhône, vína z proslulých tratí Dunajovských kopců, z německého Pfalcu či San Gimignana v Toskánsku a mnoho dalších. 

Novinkou letošního programu Víno & Gastronomie & Kultura jsou dva tematické národní večery: O historii, současnosti a budoucnosti vinné kultury a vinohradnictví v České republice a na Slovensku budou v průběhu večera Česko-Slovensko v pátek 28. října vyprávět významné osobnosti z moravského vinařství Vinselekt Michlovský a slovenského vinařství Fedor Malík & syn. Hosté tohoto večera se mohou těšit na jedinečnou oslavu chutí špičkových vín obou excelentních vinařství v harmonickém spojení s tradičními českými a slovenskými pokrmy.

Večer plný tónů, slunce a vůní společně s ochutnávkou lahodných vín země proslavené flamencem a corridou nabídne v sobotu 12. listopadu Španělský večer

Program festivalu svou účastí ozdobí přední český odborník v oboru vinařství Miloš Michlovský, slovenský enolog a vinař Fedor Malík, uznávaní sommeliéři Tomáš Brůha, Ivo Dvořák, Klára Kollárová, Jiří Mecner, Michal Šetka či vyhlášený francouzský enolog prof. Christoph Garnier.

Vstupenky můžete zakoupit v Infocentru Český Krumlov, příp. si svá místa můžete rezervovat on-line na www.ckrumlov.cz/tickets.

 

PODROBNÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA ČESKÝ KRUMLOV 2016

FOTOGALERIE PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ

PARTNEŘI FESTIVALU