Aktuality > 2015

Festival vína Český Krumlov® 2015

Lákavou mozaiku vinařských zážitků vám opět naservírují organizátoři Festivalu vína Český Krumlov®, který se uskuteční v termínu 30. 10. - 29. 11.

Festival vína Český Krumlov Ochutnáte vína z různých koutů světa - z francouzských oblastí Bordeaux a Burgundy, z Argentiny, italského Piemonte, rakouského Wachau, maďarské Šoproně a samozřejmě i z tuzemských vinic. Program ozdobí zvučná jména sommeliérů jako jsou Michal Šetka, Ivo Dvořák, Klára Kollárová, Jakub Přibyl, Jiří Markuzzi a další. Navíc se budete moci dozvědět více o pěstování révy vinné v netradičních oblastech, jak prospívá víno našemu zdraví, nebo se zdokonalit v degustaci, resp. senzorickém hodnocení vína a poznat i vady vína. Porovnáte chutě mladých i archivních vín a nebo poodhalíte historii proslulých sektů Moët & Chandon. To vše v rámci programu Víno & Gastronomie & Kultura (30. 10. - 29. 11.).

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v pátek 6. 11. a to výsadbou vinné révy, tentokrát v malebném prostředí jižního meandru u zahradního ateliéru Egona Schieleho. Následovat bude zahajovací galavečer Premier Wines & Spirits pod taktovkou sommeliéra Jakuba Přibyla a šéfkuchaře Jana Punčocháře.

Festival vína Český Krumlov V programu festivalu neopomenou organizátoři ani svatomartinskou tradici. Ve středu 11. 11. dorazí na náměstí Svornosti sv. Martin a společně s ním ochutnáme letošní Svatomartinská vína. Nebude chybět ani Svatomartinská veselice s cimbálovkou a tradiční husa.

Oblíbená Zámecká slavnost vína pro tento rok připadne na sobotu 21. 11. Degustační a prodejní přehlídky vín se zúčastní 25 tuzemských i zahraničních vinařství, která nabídnou více než 150 vzorků vína a možnost zakoupit si vína za zvýhodněnou „festivalovou" cenu. Návštěvníci přehlídky mohou následně zdarma navštívit after party v baru Strojovna.

Více informací naleznete na webových stránkách www.festivalvinack.cz nebo na facebooku www.facebook.com/festivalvinack.

Pořadatelé:
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, z.s.
     Za podpory:
Vinařský fond Česká republika

 

Generální partneři:
Premier Wines & Spirits
CzechTourism
Swietelsky
Europe Easy Energy
                                   
Generální partneři FV 2015

 

Hlavní partneři:
Hotel Růže
Makro Cash & Carry
Papa's Living Restaurant
                                   Hlavní partneři FV 2015

 

Partneři:
Monello Design Atelier
Typodesign
AKUPI
Kámen a písek
Hospoda 99
BMMV Český Krumlov
Auviex
EWAC
KOLEKTIV café.bistro.wine bar
VIDOX
Strojírny PODZIMEK
ZEPPELIN CAT
Vinárna SOLNICE
DOREKO
EuroSitex
autosklo K+M
MADETA
MCU vydavatelství
Autodoprava Soukup
CPOS
Krumlovský Mlýn
                                    Mediální partneři:
barbar!
JTV
Českokrumlovský deník
Český rozhlas České Budějovice
OZVĚNY
Radio Kiss
Country Radio
Radio BEAT