Aktuality > 2010

Festival komorní hudby 2010

Hudba v zámeckých komnatách nebo klášterním kostele, taneční vystoupení, novodobá světová premiéra barokní opery, barokní ohňostroj a mnoho dalšího vás čeká na Festivalu komorní hudby v Českém Krumlově.

Barokní noc

Festival komorní hudby slavnostně zahájí 25. června Barokní noc na zámku Český Krumlov ®. Jakmile vstoupíte na IV. nádvoří zámku, přenesete se v čase o 300 let zpět. Vlídně vás přivítají harlekýni, veselí tanečníci či hudebníci. Vysoká šlechta vás pak přijme přímo v zámeckých komnatách a uvede na barokní ples, který doplní taneční, baletní a divadelní vystoupení. Nebudou chybět ani bohatě prostřené stoly. Po tanečním veselí se můžete zaposlouchat do barokní opery v působivém prostředí zámeckého divadla. Tento rok vás čeká novodobá světová premiéra opery Josefa Myslivečka Il Parnaso confuso v podání souboru Capella Regia. Barokní noc dále pokračuje v nádherně osvícené zámecké zahradě, kde je pro vás přichystána dobová hostina. Noc plnou zážitků završí barokní ohňostroj.

Festival komorní hudby - klášterní kostel

Festivalový program pokračuje 27. června v klášterním kostele. Klášterní zdi rozezní tóny varhan a trubky, ale i kytary a flétny při koncertu Gran Duetto Concertante. Na Festivalu komorní hudby si však přijdou na své i příznivci jiných žánrů. V letošním roce program zpestří rockový koncert Radima Hladíka a Blue Effect. Program festivalu doplní i místní hudebníci, Krumlovský komorní orchestr, který mimo jiné doprovodí klarinetistu Jiří Hlaváče. Houslové struny rozehraje i jedna z hvězd letošního ročníku, Gabriela Demeterová. Těšte se také na klavírní recitál americké Číňanky Hui-Ting Yang nebo na koncert Jihočeské komorní filharmonie. Nocturno v podání Smyčcového orchestru Český Krumlov pak 4. července udělá tečku za 24. ročníkem festivalu.

Program festivalu

Fotogalerie z předchozích ročníků