Aktuality > 2015

Festival barokních umění 2016

Festival barokních umění, Český Krumlov Festival barokních umění Český Krumlov se těší rostoucímu zájmu milovníků historické hudby z celé Evropy, výmluvným důkazem jeho kvalit jsou vyprodané sály a nadšené ohlasy.  IX. ročník se uskuteční od 17. do 19. 9. 2016. Titulem novodobé světové premiéry v rámci IX. ročníku Festivalu barokních umění Český Krumlov bude

opera od A n t o n i o   C a l d a r a : L’ A S I L O    D’ A M O R E

(Útočiště Amorovo), Festa Teatrale na libreto Pietra Metastasia, komponovaná v roce 1732 pro Český Krumlov a poprvé uvedená téhož roku v Linci. Novodobá světová premiéra zazní u příležitosti výročí 250 let od otevření Zámeckého divadla v Českém Krumlově (1766).

Program IX. ročníku nabízí i další pozoruhodné koncerty, například Madrigaly alžbětinské Anglie v podání souboru Societas Incognitorum (Brno)  či komorní hudba francouzského baroka pod názvem Ve stínu krále Slunce v podání souboru Le Jardin des Arts (Maďarsko). Chybět nechyběl ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace v zámecké zahradě.

Festival barokních umění, Český Krumlov Předprodej vstupenek na Festival barokních umění Český Krumlov 2016 je realizován prostřednictvím webu www.ckrumlov.cz/opera a dá se očekávat značný zájem. „S každým ročníkem zaznamenáváme stále větší návštěvnost, v roce 2015 byla téměř všechna představení vyprodána, novodobá světová premiéra opery L‘Amore in Musica Antonia Boroniho dokonce dlouho dopředu. Těší nás, že se českokrumlovský Festival barokních umění stává pojmem, novodobé premiéry barokních oper v kvalitě, v jaké je uvádíme, jsou událostí, na kterou se zkušení a poučení hosté těší celý rok," konstatoval ředitel festivalu Jiří Kiprý a upřesnil, že zisk ze vstupného pokryje přibližně polovinu z třímilionového rozpočtu festivalu, zbytek je hrazen z veřejných zdrojů a sponzorských darů.

www.ckrumlov.cz/opera