Aktuality > 2010

Den s handicapem 2010

Křivolaké uličky, nerovná historická dlažba, půvabné domy v kopcovité krajině, zámek na skalním ostrohu - to je to, co každoročně láká statisíce turistů do Českého Krumlova. Ti nevidomí, na vozíku, s berlemi a jinými zdravotními obtížemi to však v Krumlově nemají vůbec snadné. Avšak nic není nepřekonatelné - při tradičním „Dnu s handicapem - Dnu bez bariér" jdou překážky stranou!  

Den s handicapem Už po sedmé připravili členové Kiwanis klubu Český Krumlov „Den s handicapem - Den bez bariér". Letos připadl na sobotu 11. září a chybět nebudou oblíbené programové lahůdky: prohlídka českokrumlovského zámku, jedinečného barokního divadla či plavba na speciálně upravených vorech po řece Vltavě. Kdo dává přednost dobrodružnější jízdě, jistě využije možnost sjet řeku na raftech. V programové nabídce nechybí ani prohlídky historického centra pro vozíčkáře a specializované hmatové prohlídky pro nevidomé s názvem "Dotkni se Českého Krumlova".

Kulturní program na náměstí je opravdu rozmanitý a každý si přijde na své. O zábavu se postará zpěvák a hudebník Raven, instrumentálně tvořiví muzikanti ze skupiny Madfinger či swingová kapela z Českokrumlovska Black Bottom. Také letos se představí lidé, kteří překonali zdravotní omezení, a to umělecký soubor T.I.K. Jilemnice. Chybět nebude ani divadelní umění. Studio dell´arte uvede klasickou pohádku Dlouhý Široký a Bystrozraký a zapojit se budou moci i diváci. Těšit se můžete také na divadelní uskupení z Rakouska - "Theater Malaria", jehož členové se rovněž potýkají se zdravotním omezením.
Pro návštěvníky bez zdravotního postižení je určen program pod názvem „Zkuste si to na chvíli". Návštěvníci si vyzkouší pohyb na vozíku nebo praktické dovednosti nevidomých. Chybět opět nebudou stánky s prezentací chráněných dílen a výrobců zdravotních pomůcek.

Den s handicapem Tradičním partnerem „Dne s handicapem - Dne bez bariér" jsou vybraná českokrumlovská muzea a galerie, jež se otevírají účastníkům akce zdarma. A potom také spřízněný hudební festival Jazzky Krumlov, díky kterému mohou návštěvníci zakončit nabitý den opravdu pohodově. Na podvečerním koncertu vystoupí skupiny Madfinger či Sanyland.

Členové Kiwanis klubu doufají v přízeň počasí a věří, že všichni zúčastnění prožijí den plný silných zážitků a radostných setkání. Účastníkům akce přejeme, aby každý objevil ten svůj kousek Krumlova a odvezl si jej ve vzpomínkách jako pozvánku na příští ročník.