Aktuality > 2019

Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2019

29.11.2019 - 6.1.2020

Mikulášská nadílka, Medvědí i Psí Vánoce, oslava konce roku, adventní trhy, betlémy, andělský průvod městem a kláštery, příchod Tří králů, vánoční i rockové koncerty, divadelní představení, komentované prohlídky, hry, pohádky a především rozzářené oči dětí a otevřená srdce dospělých. Po celé čtyři adventní víkendy je pro Vás připraven bohatý kulturní program a my Vás srdečně zveme k jeho návštěvě.

První adventní neděli (1. prosince) se za doprovodu vánočních melodií na náměstí rozzáří vánoční stromek a do města vkročí advent. Po celou dobu adventu vás přivítá vánoční jarmark. Jeho brány se otevřou již v pátek 29. 11. a až do 6. ledna 2020 se tak budete moci denně setkávat nad vánočním punčem a staročeskými dobrotami. Trhovci ve svých stáncích nabídnou tradiční vánoční dekorace, šperky nebo keramiku, ale také čerstvé staročeské speciality.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově Advent a Vánoce v Českém Krumlově Advent a Vánoce Český Krumlov Advent a Vánoce v Českém Krumlově

 

Kouzlo města v adventním čase umocní tradiční program: Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu (1. prosince), Společné zpívání nejen koled (15. a 22. prosince), Andělský průvod městem (5. prosince), Průvod vánočních skřítků (11.12.), Mikulášská nadílka (5. prosince), Adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel (23. - 24. listopadu a 7. - 8. prosince), rozmanité Andělské adventní soboty v KlášterechPsí Vánoce (20. prosince), Rybova mše vánoční (26. prosince v Klášterním kostele), Rozdávání betlémského světla (21. prosince) či Medvědí Vánoce (24. prosince). Kouzelným završením předvánočního období je pak Živý Betlém (23. prosince) - biblický příběh ztvárněný písní a tancem, za bohatého hudebního doprovodu.

Ježíškův poštovní úřad letos přijímá dopisy dětí Ježíškovi již od neděle 1. prosince. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu. V neděli 8. prosince pak od 15.00 hodin bude otevřen Ježíškův poštovní úřad u Zlatého Anděla a v 16.30 hodin navštíví naše město Bílá paní, která dopisy dětí doručí samotnému Ježíškovi.

Přijměte naše pozvání na Advent a Vánoce v Českém Krumlově! Příležitostí zastavit se a rozjímat v době sváteční bude v Českém Krumlově opravdu mnoho.

Podrobný program

Fotogalerie