Aktuality > 2010

Červen plný zážitků 

V červnu budete mít v Českém Krumlově o zábavu určitě postaráno. Kromě zajímavých muzejních expozic, výstav v galeriích nebo prohlídek města je pro vás připravena řada akcí.   

Otáčivé hlediště

4. června se po několikaměsíční přestávce opět roztočí otáčivé hlediště v zámecké zahradě. Pokud navštívíte toto divadlo pod hvězdami, odnesete si nezapomenutelný zážitek. Opera, drama či balet zde dostávají jedinečný ráz a nabídka představení je opravdu bohatá - shakespearovské drama Macbeth, oblíbená Goldoniho komedie Sluha dvou pánů, Mozartova slavná opera Don Giovanni a mnohé další.
Své brány v červnu otevře i zrekonstruované Regionální muzeum. Od 17. června zde můžete mimo jiné zhlédnout výstavu Historické mapy - Čechy, která představuje mapový soubor bohemik ze 16. - 19. století.     

V pátek 11. června odstartuje v Českém Krumlově zábavně-naučné putování po českých a moravských městech, které pro vás přichystalo sdružení České dědictví UNESCO. Celá akce má název „KDYBYKULICH 2010" s podtitulem „Letní vánici Inspirace vám přináší UNESCO", což napovídá, že k nám v létě zavítá zima. Nejen děti, ale i dospělí si budou moci postavit sněhuláka, „ohřát se" v hospůdce U Podivína nebo si ulovit vánočního kapra. Večerní program pak vyplní koncerty, ale především pro tuto akci šité na míru divadelní představení „Kámen mudrců aneb šutr chytráků", které je plné moderního tance, světelných show či velkoplošné projekce. Tečku za programem udělá čtení na dobrou noc.

Následující víkend, tj. 18. - 20. června, se Český Krumlov opět oblékne do renesance a připomene slávu rodů pětilisté růže. Jakmile vstoupíte do města, přenesete se do roku 1570. Potkat můžete Viléma z Rožmberka nebo Petra Voka, zasmějete se pouličním kejklířům a vyslechnete písně potulných zpěváků. V programu letošních Slavností pětilisté růže samozřejmě nechybí ani kostýmovaný průvod, slavnostní ceremonie, gotický turnaj, noc ohně zahájená nočním průvodem nebo živé šachy.

Festival komorní hudby

Zpět do dávných dob vás nechá nahlédnout i Festival komorní hudby. Tento festival zahájí dne 25. června velkolepá Barokní noc na zámku Český Krumlov ®. Dále se můžete těšit na tóny varhan a trubky, ale i kytary a flétny při koncertu Gran Duetto Concertante, na rockový koncert Radima Hladíka a Blue Effect nebo na koncert Gabriely Demeterové. Festival však nabídne mnoho dalších, nejen hudebních zážitků.
Do Českého Krumlova zavítá také 42. ročník Jihočeského festivalu Concertino Praha. V rámci tohoto festivalu zazní 21. června v Českém Krumlově „Koncert vítězů" se skladbami Bacha, Janáčka a dalších.

Českokrumlovskou kulturu ještě doplňují akce v regionu. Duchovní hudbu v působivém prostředí vyšebrodského klášterního kostela si můžete vychutnat 5. června. Výtěžek z tohoto benefičního koncertu In Paradisum bude věnovaný na obnovu kláštera. Ve vyšším Brodě můžete zavítat také na setkání harmonikářů (12. 6.) nebo na slavnostní otevření Opatské stezky (9. 6.). Tradičními městskými slavnostmi zase ožije 11. června městys Frymburk. S Petrem Vokem se v červnu nesetkáte jen Českém Krumlově, ale i na hradě Rožmberk při noční prohlídce (27. 6.). Pestrou nabídku regionu ještě doplňuje multikulturní festival mládeže Cihelna - vystupovat v Chlumu u Křemže (25. - 26. 6.).

Koloběžky

Dáváte přednost sportu? I vám má Český Krumlov co nabídnout. Řeka Vltava, klikatící se celým městem, doslova láká k projížďce na kanoi či raftu. Krásná okolní příroda je zase ideální pro pěší či cyklo výlety nebo vyjížďky na koních. Oblíbeným turistickým cílem je vrchol Kleť s rozhlednou a observatoří. Cestu zpátky z Kletě si můžete užít na koloběžkách. A chcete-li si vylepšit svůj handicap, navštivte nedaleké golfové hřiště ve Svachově Lhotce.

Vydejte se za zábavou do Českého Krumlova!