Aktuality > 2010

Jaro je za dveřmi

Sníh postupně mizí z dlážděných uliček, sluneční paprsky se opírají do barevných fasád domů a zámečtí medvědi se už probudili ze zimního spánku - to vše předznamenává příchod jara do malebného Českého Krumlova.

Přicházející jaro oživilo i kulturní nabídku města. V unikátním Museum Fotoateliér Seidel můžete v úterý 9. 3. vyslechnout poutavou přednášku o rodině Josefa Seidela a jeho řemesle.
Pestrou směsici hudebních žánrů nabízí v březnu divadelní klub Ántré. Na své si přijdou vyznavači rocku (Bran 4. 3., Diaryba & TBA 6. 3.), jazzu (Quattro Formaggi 13. 3.), ale také lidové muziky (Dudácká muzika z Krumlova 18. 3.). V rytmu country si zatančíte v restauraci U Bejka. (Papouškovo sirotci 6. 3., Tuláci 20. 3.). 

Na začátku dubna oslaví Velikonoce také Český Krumlov. Od čtvrtka 1. 4. do pondělí 5. 4 ožije náměstí Svornosti velikonočním trhem, kde trhovci a řemeslníci nabídnou nejen své výrobky, ale pohostí vás také lidovými pochoutkami. Na dobrém jídle si pochutnáte i v místních restauracích.
V neděli (4.4.) zavítejte do klášterní zahrady na Pašijové hry a nechte se oslovit starodávným biblickým příběhem Ježíše Krista. Umění malování kraslic (13. 3.) či tradiční doudlebské pečivo (20. 3.) můžete obdivovat v R-galeriiGalerie Doxa zase od 20. 3. láká na výstavu skleněných plastik současných českých výtvarníků a výstavu fotografií Vladimíra Vojíře s názvem Melancholie severu. Fotografie můžete zhlédnout i v Městském divadle, kde od 30. 3. vystaví svá díla Fotoklub Český Krumlov.

Velikonoční svátky prostoupí v Českém Krumlově i řada hudebních vystoupení. Městský pěvecký sbor Perchta se v pondělí 5. 4. představí na Velikonočním koncertě v klášterním kostele. Hotel Růže zase 8. 4. rozezní německý sbor Freiburger Vokalensemble, který vystoupí s díly Janáčka, Dvořáka a dalších. Hotel Růže pro vás také na 15. 4. přichystal zajímavý večer propojující výtvarné, oděvní a hudební umění s názvem Art by Pass.

V tuto chvíli máte ještě příležitost vychutnat si krásy města bez množství turistů. Od 1. 4. vám své brány po zimním odpočinku otevře Státní hrad a zámek Český Krumlov, Muzeum stavebních dějin a řemesel, Mezinárodní galerie výtvarného umění nebo Grafitový důl.
A probouzí se také okolí města. Od dubna vás ve svých expozicích přivítá Státní hrad Rožmberk, klášter Zlatá Koruna, ale i hvězdárna na Kleti.

Museum Fotoateliér Seidel       Trhy