Aktuality > 2010

Český Krumlov plný zážitků                              

Museum Fotoateliér Seidel Letní sezóna skončila, turistický ruch ve městě utichl a to je ten správný čas pro Vás, kteří si chcete Český Krumlov opravdu vychutnat a zažít jeho jedinečnost. Jakmile do města vstoupíte, ocitnete se ve světě, kde čas běží pomaleji. Právě teď může město zcela odhalit svou krásu - sgrafitové fasády, malebné uličky, honosné měšťanské domy. Budete si připadat jako v muzeu pod širým nebem, kde na Vás na každém kroku dýchá historie, ale s tím rozdílem, že se exponátů můžete dotýkat. Každý dům tiše vypráví svůj veselý či smutný příběh, a pokud popustíte uzdu své fantazii, ocitnete se v dobách již minulých, kdy na dlažebních kostkách řinčely šlechtické kočáry.

Historii města můžete poznávat za doprovodu průvodce, který Vám přiblíží příběh města i jeho obyvatel a výklad ještě zpestří poutavou legendou či pověstí. Přestože interiéry zámku jsou v tomto období pro návštěvníky uzavřeny, nebudete ochuzeni o kouzlo tohoto unikátu. Areál zámku je totiž průchozí během celého roku, a proto využijte možnosti a projděte si všechna zámecká nádvoří. Umění starých mistrů Vás uchvátí natolik, že Vám bude připadat, jakobyste se procházeli mezi pohádkovými kulisami. Kromě toho můžete po 162 schodech vystoupat na krumlovskou věž a pokochat se úžasným výhledem na celé město.

Po prohlídce města nechte odpočinout své unavené nohy a zahřejte se v některé útulné krumlovské hospůdce, kavárně či krčmě. Hořící krb, výborné staročeské pokrmy a místní pivo jistě doplní mozaiku příjemných zážitků z Českého Krumlova. Poté, co naberete nové síly, vyrazte opět do ulic.

Do poměrně blízké minulosti Vás zavede Museum Fotoateliér Seidel. Když se projdete dobovým fotoateliérem, fotokomorami, obchodem a bytem Seidlových, budete mít pocit, že jste se přenesli zpět do 1. poloviny 20. století. Josef Seidel a jeho syn František patřili mezi známé českokrumlovské fotografy a kromě fotografií z ateliéru vytvořili i řadu fotografií mapující život prostých lidí na Českokrumlovsku a na Šumavě.
Zajímá Vás tajemství výroby lahodného českého moku, piva? Pak navštivte místní pivovar Eggenberg, kde Vás provedou zákulisím výroby a přiblíží Vám umění pivovarnictví. Prohlídku pivovaru nezapomeňte zakončit degustací.
Obdivovatele architektury jistě zaujme Muzeum stavebních dějin a řemesel, jež nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do stavební historie středověkého města. Váš program může také obohatit Muzeum útrpného práva či Wax muzeum. Nejen vášnivého motoristu potěší pohled na staré motocykly známých značek v Muzeu motocyklů. Zastoupeny jsou zde značky Jawa, ČZ, BMW, NSU, Harley Davidson a další.
Ani Vaše děti nepřijdou zkrátka. Svět loutek se jim otevírá v Muzeu loutek - Pohádkovém domě. Přivítá je Spejbl a Hurvínek, kašpárci, čerti a mnoho dalších pohádkových postav. Navštívit zde také mohou podkroví s příbytkem loutkáře. Nejen staré české marionety, ale i loutková divadla či dekorace můžete obdivovat v Muzeu marionet.

Český Krumlov ale nenabízí jen umění dob minulých. Moderní uměleckou tvorbu prezentuje Egon Schiele Art Centrum. Galerie Vás provede životem Egona Schieleho  a seznámí s jeho dílem. Schiele byl Českým Krumlovem doslova okouzlen a jeho díla Vám umožní vidět Český Krumlov očima kontroverzního malíře. Stálou expozici Egona Schieleho dále doplňují sezónní tématické výstavy. Současné umění představuje také International Art Studio, kde můžete zhlédnout autorské výstavy nebo expozice sochřských objektů. Pokud patříte mezi obdivovatele uměleckých fotografií, neměli byste vynechat návštěvu galerie Dům fotografie.

Český Krumlov pod rouškou tmy - Advent & Vánoce

Český Krumlov otevírá svou přívětivou náruč a těší se na Vaši návštěvu!