Aktuality > 2009

Český Krumlov na sklonku léta

Byť jsou prázdniny za námi, Český Krumlov má stále co nabídnout!

Příznivci bílého sportu by neměli zmeškat 1. zářijový víkend.
V sobotu 5. září se na kurtech Tenis Centra uskuteční 13. ročník tenisového turnaje osobností ve čtyřhrách. Vítáni jsou nejen dlouholetí účastníci, ale také tenisté a tenistky, kteří se turnaje ještě nikdy nezúčastnili.

Uprostřed 2. zářijového týdne se rozezní tóny festivalu Jazzky Krumlov. Festivalu jazzové a alternativní hudby představí převážně české interprety (DVA, Mocca Malacco, Matěj Ruppert a další), které doplní hudebníci ze Slovenska a Maďarska (David Kollar International Project).

Handicapované návštěvníky uvítáme v sobotu 12. září!
Český Krumlov se každý rok snaží ukázat své kouzlo i handicapovaným, a to během akce Den s handicapem - Den bez bariér. Cílem je alespoň na jeden den zpřístupnit součást světového kulturního dědictví UNESCO, město Český Krumlov, a jeho vybrané kulturní památky návštěvníkům se zdravotním postižením. Pomocí asistentů a provizorních nájezdů se můžete podívat např. na II. prohlídkovou trasu a barokní divadlo na zámku Český Krumlov, objevit kouzlo muzejních expozic nebo se vydat na prohlídku města. 

Dny evropského dědictví samozřejmě neminou ani Český Krumlov. Letošním národním tématem jsou „Památky měřené časem". Zveme vás do Muzea stavebních dějin a řemesel, Musea Fotoateliér Seidel nebo do církevních a měšťanských staveb, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Státní hrad a zámek poodhalí bohatství depositáře historických divadelních kulis, kostýmů a doplňků z barokního divadla nebo prostředí šlechtické konírny se Schwarzenberským kočárem. Nepropásněte tedy příležitost nahlédnout do nepoznaných zákoutí města a zúčastnit se doprovodného programu.

 

Takin Off a Tereza Černochová    Den s handicapem - Den bez bariér    Museum Fotoateliér Seidel

Víkend plný folklóru a tance přinese konec měsíce. Svatováclavské slavnosti, věnované sv. Václavu, patronu vinařů a pivovarníků a Mezinárodní folklórní festival Vám jistě zaujmou zajímavým programem. Řemeslný jarmark, dětské odpoledne plné her, Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií nebo novinka Svatováclavské balónové létání jsou jen střípky toho, co všechno vás čeká. Mimo to můžete příjemně posedět v některé českokrumlovské restauraci a dát si něco ze speciálního Svatováclavského menu nebo se zúčastnit křtu publikace Příběh města Český Krumlov, která patří mezi stěžejní body Oslav 700 let města Český Krumlov.

Vedle kulturních a společenských akcí na vás samozřejmě čeká řada prohlídek, programů a aktivit, které musíte okusit. Muzea a galerie vás zavedou do světa umění, technické památky nastíní způsob dobývání grafitu, vaření piva nebo vývoje fotografie. Protáhnout tělo si můžete při jízdě na koni, sjezdu na koloběžce z Kleti nebo golfu.

Nabídka je široká, čeká Vás atraktivní program! 

A pokud si během svého pobytu v Českém Krumlově najdete také chvilku na výlet do okolí, máme pro vás následující tipy: 

Nejen pro skalní vodáky je určena vodácká akce zakončení sezóny ve Vyšším Brodě. Zakončení vodácké sezóny zde totiž probíhá velice zábavnou formou, a to Plavbou kuriózních plavidel, kdy 5.9. vypukne pod hrází Lipna další ročník. Účastníkem může být každý, kdo si zhotoví unikátní plavební prostředek a včas se přihlásí. Plavba bude odstartována v 13:27, rozmanitost a nápaditost plavidel mohou diváci obdivovat na trase Vyšší Brod - Herbertov - Rožmberk nad Vltavou. 

Milovníci klasické hudby by určitě neměli opomenout Královský hudební festival ve Zlaté Koruně. Zdejší klášter, jedinečný svou architektonickou hodnotou, hostí festival již po mnoho let. Vychutnat si můžete koncert k životnímu jubileu Jaroslava Krčka, dále Varhanní recitál v provedení Jany Havlíčkové nebo koncert s názvem „Křížem krážem hudbou křížovou chodbou". Ve sváteční pondělí 28.9. festival uzavře „Svatováclavský koncert".

Během toulek po českokrumlovském regionu nezapomeňte ani na hrad Rožmberk, kde se můžete setkat s Petrem Vokem a připomenout si romantiku dávných časů nebo se vydejte po stopách křesťanských řádů v klášterech ve Zlaté Koruně a Vyšším Brodě. Zábavu a poučení najdete v řadě muzeí, kde na vás čeká historie koněspřežky, poštovnictví nebo např. pašijových her.

Královský hudební festival     Svatováclavské slavnosti     Nevšední noc Petra Voka 2