Aktuality > 2017

Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2017
1. 12. 2017 - 7. 1. 2018

Českokrumlovský advent a Vánoce je nezapomenutelný. Adventní a vánoční atmosféra, do které se Český Krumlov ponoří na celých pět týdnů, Vás jednoduše pohltí. Pro obyvatele i návštěvníky města je připraven nejen tradiční program o adventních víkendech na náměstí Svornosti, ale také řada adventních a vánočních koncertů, vánočních pohádek, speciální vánoční komentované prohlídky města či vánoční výstavy a tvoření. Úplně poprvé se budou moci zájemci zúčastnit také andělského průvodu městem.

Advent Již v pátek 1. prosince se na českokrumlovském náměstí Svornosti rozvoní vánoční punč a vánoční cukroví na adventním trhu, který bude až do 7. ledna 2018 denně (v pátek a sobotu do 20:00 hod., v neděli do 19:00 a po zbytek týdne do 18:00 hod.) nabízet bohatou gastronomii v podobě staročeských dobrot či vánočního punče, výrobky s vánoční tematikou i tradiční řemesla. 

Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu v Českém Krumlově proběhne tradičně první adventní neděli 3. prosince od 16:30 hod. na náměstí Svornosti. V Seminární zahradě a na nádvoří Městského muzea v Horní ulici pak od 18:00 hod. zažehnou obyvatelé Českého Krumlova za zpěvu adventních písní a v doprovodu Archanděla Gabriela adventní spirálu.

Novinkou letošního Adventu a Vánoc v Českém Krumlově bude Andělský den, připravený na pátek 8. prosince. V tento den se Český Krumlov na chvíli promění v město andělů. Neváhejte a využijte jedinečnou příležitost zúčastnit se s vlastním kostýmem anděla Andělského průvodu v doprovodu andělů z Živého Betléma! Společně projdete místy, kde se v centru města natáčel film Anděl Páně 2. Andělský průvod vyrazí v 17:00 hod. od Seminární zahrady přes náměstí Svornosti, Širokou a Dlouhou ulicí přes Lazebnický most, Latrán, Kláštery až do kina Luna. V Klášterním dvoře andělé společně s režisérem filmu Anděl Páně 2 panem Jiřím Strachem odhalí nový klášterní Betlém z dílny profesorů a žáků SUPŠ sv. Anežky a možná i nějaká další překvapení.

V bohatém programu Českokrumlovského Adventu a Vánoc nebude ani letos chybět Mikulášská nadílka (5. prosince), Ježíškova pošta (10. prosince), společné zpívání vánočních koled u vánočního stromu (13. prosince a 17. prosince), Psí Vánoce (15. prosince), Rybova mše vánoční (16. prosince tentokrát v Klášterním kostele), Živý Betlém (23. prosince) či Medvědí Vánoce (24. prosince). Tradiční Ježíškův poštovní úřad letos přijímá dopisy dětí Ježíškovi již od neděle 3. prosince. Poštovní schránka pro dopisy dětí bude k dispozici na náměstí Svornosti na zvoničce u vánočního stromu. V neděli 10. prosince pak od 15.00 hodin bude otevřen Ježíškův poštovní úřad u Zlatého Anděla a v 16.30 hodin navštíví naše město Bílá paní, která dopisy dětí doručí samotnému Ježíškovi.

V průběhu prosince se v rámci Českokrumlovského Adventu a Vánoc uskuteční v historických prostorech města řada adventních a vánočních koncertů. Další kulturní vyžití v průběhu Českokrumlovského Adventu a Vánoc připravila také Základní umělecká škola, Městské divadlo, Dům dětí a mládeže či Městská knihovna. 

Přijměte naše pozvání na Českokrumlovský Advent a Vánoce! Příležitostí zastavit se a rozjímat v době sváteční bude v Českém Krumlově opravdu mnoho.

Kompletní program naleznete na www.ckrumlov.cz/advent.

Fotogalerie předchozích ročníků