Aktuality > 2016

Českokrumlovský Advent a Vánoce 2016
25. 11. 2016 - 6. 1. 2017

Vychutnat si předvánoční čas v klidu a pohodě a zažít příjemnou vánoční atmosféru při procházkách historickými uličkami města budou mít možnost obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova od 25. listopadu až do 6. ledna příštího roku.

Advent Českokrumlovský advent a Vánoce je nezapomenutelný. Adventní a vánoční atmosféra, do které se Český Krumlov ponoří na celých šest týdnů, Vás jednoduše pohltí. Pro obyvatele i návštěvníky města je připraven nejen tradiční program o adventních víkendech na náměstí Svornosti, ale také řada adventních a vánočních koncertů, vánočních pohádek, speciální vánoční komentované prohlídky města či vánoční výstavy a tvoření.

Hudebně poetické otevření adventu spojené s rozsvícením vánočního stromu v Českém Krumlově proběhne tradičně první adventní neděli 27. listopadu od 16:30 hod. na náměstí Svornosti. Na nádvoří Prelatury pak od 18:00 hod. zažehnou obyvatelé Českého Krumlova za zpěvu adventních písní a v doprovodu Archanděla Gabriela adventní spirálu.

Již v pátek 25. listopadu se na českokrumlovském náměstí Svornosti rozvoní vánoční punč a vánoční cukroví na adventním trhu, který bude až do 6. ledna 2017 denně (v pátek a sobotu do 20:00 hod., v neděli do 19:00 a po zbytek týdne do 18:00 hod.) nabízet bohatou gastronomii v podobě staročeských dobrot či vánočního punče, výrobky s vánoční tematikou i tradiční řemesla. Každý týden od pátku do neděle a v letošním roce také na Štědrý den a Boží hod vánoční se budou moci naši nejmenší na náměstí Svornosti setkat se zvířátky z Volnočasového přírodního centra Pepíno.

Advent Obzvláště vypečené Vánoce s Císařem - Pekařem a jeho dvorem připravily v letošním roce pro své návštěvníky Kláštery Český Krumlov. Každou adventní sobotu se na Klášterním dvoře a v řemeslných dílnách seznámíte s nějakým tradičním českým řemeslem. V klášterní pekárně si upečete obzvláště vypečené rohlíčky, u hrnčíře stvoříte golema Krumlema, podkovář před Vašimi zraky okove koně, na vánočním tvoření si vyrobíte dekorace, mýdla, trička, balicí papír a spoustu dalšího. Kromě toho se budete moci vypravit po stopách Golema a jako moderní badatelé proniknout do zákoutí filmu Císařův pekař - Pekařův císař. Na Klášterním dvoře budou letos o čtvrtém adventním víkendu v sobotu 17. prosince českokrumlovští skauti rozdávat Betlémské světlo

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

V bohatém programu Českokrumlovského Adventu a Vánoc nebude ani letos chybět Mikulášská nadílka (4. prosince), Ježíškova pošta (10. prosince), společné zpívání vánočních koled u vánočního stromu (11. prosince a 14. prosince), Psí Vánoce (16. prosince), Rybova mše vánoční (17. prosince), Živý Betlém (23. prosince) či Medvědí Vánoce (24. prosince).

V průběhu prosince se v rámci Českokrumlovského Adventu a Vánoc uskuteční v historických prostorech města řada adventních a vánočních koncertů. Další kulturní vyžití v průběhu Českokrumlovského Adventu a Vánoc připravila také Základní umělecká škola, Městské divadlo, Dům dětí a mládeže, Městská knihovna či Regionální muzeum. Museum Fotoateliér Seidel nabídne tradiční originální rodinná či individuální PFka (3. - 4. prosince, 10. - 11. prosince).

Přijměte naše pozvání na Českokrumlovský Advent a Vánoce! Příležitostí zastavit se a rozjímat v době sváteční bude v Českém Krumlově opravdu mnoho.

Kompletní program naleznete na www.ckrumlov.cz/advent.

Fotogalerie předchozích ročníků

Programový leták ke stažení