Aktuality > 2008

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Letošní oslavy adventu a blížících se Vánoc vypuknou v Českém Krumlově o první adventní neděli, která připadá na 30. listopadu. Součástí hudebně poetického zahájení adventu spojeného s rozsvícením vánočního stromu, bude i slavnostní odhalení zrekonstruované kašny s morovým mariánským sloupem na náměstí Svornosti.

Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích

Pestrý program a ducha Vánoc s kouzlem zimní romantiky bude možné si vychutnat v Českém Krumlově po dlouhých šest týdnů, vždy od pátku do neděle. Nebudou chybět tradiční trhy s proslulými vánočními perníky, svařeným vínem a medovinou. V letošním roce budete moci poznat i nabídku národních produktů značky KLASA. Druhé pokračování uměleckého hapenningu spojeného s výrobou plstěného adventního obrazu Květy svaté Barborky je naplánováno na středu 3. prosince. Čertovské hry s andělskou asistencí a příchodem Sv. Mikuláše přilákají v pátek 5. prosince na náměstí Svornosti malé i velké.

Na Vánoce se nejvíce těší děti. Ty budou moci předat Ježíškovi své přání již tradičně na Stříbrnou neděli. To na krumlovské náměstí přijede paní Zima a odpoledne si Ježíšek rozloží u Zlatého Anděla svůj poštovní úřad.

Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích

Také letos se rozezní tóny nejslavnější vánoční české mše Jana Jakuba Ryby „Hej, mistře!". Koncert se koná v prostorách Klášterního kostela Božího Těla v pátek 12. prosince od 18:00 hod. a druhé představení od 19:30 hod. Na třetí adventní víkend připadá druhý ročník charitativního blešího trhu a koncertu v Travellers Hostels. Výtěžek z obou akcí bude věnován Dětskému domovu v Horní Plané.

V předvečer Štědrého dne si můžete zazpívat koledy a shlédnout Živý Betlém, příběh o narození Ježíše Krista. Štědrý den pak přijďte oslavit se zámeckými medvědy, kteří se rovněž těší na svou labužnickou vánoční nadílku.

Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích Českokrumlovský advent 2007 ve fotografiích

Přemýšlíte-li o tom, kde strávit Silvestra a přivítat Nový rok? Ať již plánujete prožít toto období s partnerem či s přáteli, může být Český Krumlov tou správnou volbou. Silvestrovskou zábavu s hudebním doprovodem, ohňostrojem a dalším bohatým doprovodným programem vám umožní prožít magické město Český Krumlov.

Šestitýdenní program adventu a Vánoc zakončí 6. ledna příchod Tří králů, který doprovodí Tříkrálová sbírka České katolické charity.

Podrobné informace k programu naleznete na www.ckrumlov.cz/advent2008


Genrální partner akce Budějovický Budvar, n.p.
Generálním partnerem Adventu a Vánoc 2008
v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.