Aktuality > 2008

Festival barokního umění Český Krumlov

Antonio Vivaldi - Argippo, Festival barokního umění Český Krumlov 2008 O prvním říjnovém víkendu (3. - 4.10.) se koná nultý ročník Festivalu barokního umění Český Krumlov.

Cílem nově vznikajícího festivalu je oživit historické prostory města Český Krumlov různými uměleckými formami doby baroka. Hlavní důraz je přitom kladen na propojení autentického prostoru s adekvátním druhem dobového umění (opera v barokním divadle, chrámová hudba v zámecké kapli nebo klášterním kostele, barokní tanec v Maškarním sále atd.).

Těžiště festivalu bude každý rok spočívat ve scénickém provedení barokní opery v zámeckém divadle z roku 1766. Letos to bude nově objevená opera Antonia Vivaldiho Argippo, která zazní v prostorách zámeckého divadla 3. října od 19 hodin.

Druhým bodem programu bude koncert chrámové hudby z českokrumlovského zámeckého archivu v prostorách jindy veřejnosti nepřístupného Klášterního kostela Božího těla. Koncert začíná v 17 hodin.

V následných ročnících pak bude festival rozšířen o další akce v různých historických prostorách města a zámku Český Krumlov (Maškarní a Zrcadlový sál na zámku, letohrádek Bellárie v zámecké zahradě, zámecká kaple, Prokyšův sál na Prelatuře aj.).

Podrobnější informace o znovu nalezené opeře: argippo.hofmusici.cz.