Aktuality > 2008

EKOFILM v Českém Krumlově

EKOFILM 2008 - XXXIV. mezinárodní filmovový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Letos se už po dvanácté můžete vypravit do Českého Krumlova a Českých Budějovic na Ekofilm. 34. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví se bude v tomto roce konat od 6. do 12. října.

Tématem letošního ročníku je „Rok planety Země”. V českobudějovickém kině Kotva bude filmový maratón, doplněný o řadu dalších doprovodných akcí, oficiálně odstartován 6. října večer evropskou premiérou kanadsko - francouzského filmu Změny klimatu - Blýská se na časy.

V pátek 10. října se Ekofilm přestěhuje do Českého Krumlova, kde bude mít zázemí v Městském divadle Český Krumlov a některé akce se uskuteční v kině J&K a sálech Prelatury. Tradiční nabídkou návštěvníkům budou individuální projekce všech přihlášených filmů na projekčních místech v městském divadle.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěžní sekce Ekofilmu proběhne v sobotu (11. října) večer, také v městském divadle, kde budou v neděli dopoledne všechny vítězné filmy promítnuty. V pátek (10. října) večer se v městském divadle v Českém Krumlově uskuteční představení divadla Vizita, Rozechvělé stření, ve kterém budou plně improvizovat společně s J. Duškem Pjér la Šé´z za zvukového chvění Zdeňka Konopáska a světelného chvění Viktora Zborníka.

Bližší informace včetně programu naleznete na www.ckrumlov.cz/ekofilm2008.