Aktuality > 2008

Den s handicapem - Den bez bariér 2008

již popáté vás zveme k prohlídce historického města Český Krumlov, i tentokrát „bez bariér“. Letošní ročník připadá na sobotu 13. září. Pro některé z vás se stala akce „Den s handicapem – Den bez bariér“ již tradicí, příjemným důvodem a námětem na výlet do míst, kam se rádi vracíte. I letos jsou pro vás připraveny prohlídky toho nejzajímavějšího, co město nabízí. Za pomoci asistentů a dobrovolníků si prohlédnete speciálně upravenou 2. prohlídkovou trasu zámku, barokní divadlo, Egon Schiele Art Centrum, Pohádkový dům nebo krumlovská muzea. Novinkou letošního roku je nově otevřené Museum Fotoateliér Seidel.

Den s handicapem – Den bez bariér, 8. - 9.9.2007, Český Krumlov, foto: © 2007 Lubor Mrázek Den s handicapem – Den bez bariér, 8. - 9.9.2007, Český Krumlov, foto: © 2007 Lubor Mrázek Den s handicapem – Den bez bariér, 8. - 9.9.2007, Český Krumlov, foto: © 2007 Lubor Mrázek

Pro ty z vás, které láká dobrodružství, jsou opět přichystány oblíbené plavby na raftech a vorech po řece Vltavě. A přece je to letošní setkání něčím netradiční a nové: Zatímco „my“ se pokusíme odstranit bariéry pro vás, na oplátku „vy“ se postaráte o kulturní vyžití pro nás všechny. Během celého dne bude možné na náměstí navštívit tržiště chráněných dílen a zhlédnout bohatý kulturní program. Vystoupí např. Pěvecký sbor dětského centra Arpida z Českých Budějovic, zpěvačka Lenka Čermáková, divadelní spolek 927 ze Žatce a hudební soubor Jedličkova ústavu The TAP TAP s hostem Danem Bártou.

Večer pak můžeme společně strávit v zahradách pivovaru Eggenberg na koncertě Dana Bárty – Illustratosphere, který připravujeme ve spolupráci s festivalem Jazz na konci léta.

Více informací včetně programu naleznete na www.ckrumlov.cz/handicap2008.