Aktuality > 2008

Dny evropského dědictví v Českém Krumlově

Český Krumlov se každý rok v září zapojuje do mezinárodní akce určené nejširší veřejnosti - Dnů evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD). V tuto dobu se otevírají brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti, nebo zcela nepřístupné. Dny evropského dědictví jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací a výchovnou akcí, mezi jejíž hlavní cíle náleží: zlepšování informovanosti o jiných kulturách, ochrana kulturního dědictví a respektování všech kultur bez ohledu na jejich rozšíření.

Fotoateliér Seidel v závěrečné fázi obnovy, celkový pohled Klášter Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou v Českém Krumlově, 4.7.2008 Kaple na Křížové hoře ve městě Český Krumlov, foto: Libor Sváček

Letošní národní téma Dnů evropského dědictví – Památky v krajině a krajina jako památka - nám otevírá možnosti nových pohledů na pamětihodnosti a architekturu, jako tichého průvodce naší existence a nevtíravého tvůrce, formujícího naše vnímání a kultivovanost.

Nabídku Českého Krumlova a okolí tvoří v letošním ročníku například novinka Museum Fotoateliér Seidel v Linecké ulici, ve kterém na vás dýchne atmosféra 20. a 30. let minulého století. Speciální prohlídky jsou připraveny na 17. a 20. září.

Dalšími lákadly, které přivítají o víkendu 13. - 14. září návštěvníky, jsou Klášter Rytiřského řádu křížovníků s červenou hvězdou, Kaple Bolestné Panny Marie a sv. Kříže na Křížové Hoře, zámek Červený Dvůr a v neposlední řadě Státní hrad a zámek Český Krumlov.

Podrobný program Dnů evropského dědictví naleznete na www.ckrumlov.cz/ehd2008.