Aktuality > 2007

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

"Programová nabídka začíná 2. prosince na 1. adventní neděli slavnostním rozsvícením vánočního stromu a trvá téměř pět týdnů až do Tří králů. Vánoční slavnosti jsou především společnou aktivitou nás, Krumlovských. Celý program skýtá několik desítek akcí, koncertů či setkání. Jen malou část z nich pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo a Českokrumlovský rozvojový fond. Jedná se jen o základní programovou kostru, ke které se připojila pestrá programová patela, kterou připravili místní spoluobčané, spolky i podnikatelé," uvedl ředitel Městského divadla Jan Vozábal.

Vánoční Český Krumlov - jak jen nenavštívit...

Během adventu přispějí k pohodové předvánoční atmosféře samozřejmě také tradiční adventní akce. Každý adventní víkend (od pátku do neděle) se bude na náměstí Svornosti konat Vánoční jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a tradičního vánočního zboží. Městské divadlo uvede řadu vánočních inscenací, hlavně pro dětského diváka. Pátý prosinec bude na náměstí ve znamení mikulášské nadílky, dvanáctý pak poctou svaté Lucii, spojený s uměleckým happeningem při výrobě plstěného obrazu.

V bohatém programu adventních oslav nebude chybět ani tradiční Ježíškův poštovní úřad, Medvědí Vánoce, vánoční prohlídky města či vánoční koncerty včetně tradiční Rybovy mše. Novinkou oproti předešlým ročníkům bude charitativní bleší trh a charitativní koncert v Travellers' Hostel. Výtěžek bude věnován Dětskému domovu v Horní Plané.

Českokrumlovský advent 2006 ve fotografiích, foto: © 2006 Lubor Mrázek 23. prosince - živý Betlém, advent a vánoce 2005 v Českém Krumlově, foto: © Lubor Mrázek 24. prosince - Medvědí vánoce, advent a vánoce 2005 v Českém Krumlově

Rádi byste oslavili příchod Nového roku za zvuku hudby let šedesátých až devadesátých pod širým nebem či vás spíše láká útulné teplo některé z místních restaurací a hospůdek? Nechte se tedy inspirovat na www.ckrumlov.cz/silvestr2007.

V průběhu celého adventu se můžete těšit nejen na bohatý program, ale i malebnou vánoční výzdobu. Slavnostně vyzdobené město bude všechny vítat již od vjezdů do města a na příjezdových cestách do centra se před Vánoci rozsvítí světelné řetězy.

Více informací o adventu v Českém Krumlově se dozvíte na internetových stránkách www.ckrumlov.cz/advent2007.