Aktuality > 2007

Objevte zimní tvář Českého Krumlova

Láká Vás návštěva některé z krumlovských galerií či muzeí, kterou můžete zakončit romantickou procházkou zasněženým městem s horkým punčem či mandlemi v ruce? Nabízíme Vám prohlídky toho nejlepšího, co Český Krumlov nabízí v zimní sezoně.

Vernisáž výstav v Egon Schiele Art Centru Český Krumlov, 1.11.2007, foto: © Lubor Mrázek Regionální muzeum Český Krumlov, foto: © Lubor Mrázek Pohádkový dům Český Krumlov, foto: © Lubor Mrázek

Na oslavy patnáctého výročí zápisu města Český Krumlov na seznam světového dědictví UNESCO navazuje výstava Poznej světové dědictví UNESCO v Egon Schiele Art Centru. Na 120 fotografiích předních fotografů můžete zhlédnout ty nejúchvatnější záběry světových památek. Výstavu máte možnost navštívit do 27.1.2008.

Další výstava Vás zavede do nedávné minulosti, do doby našich babiček a prababiček. Na výzvu Regionálního muzea v Českém Krumlově se pokusily děti ze základních škol v Českém Krumlově a v Kaplici shromáždit od svých babiček a dědečků informace i předměty z jejich dětství. Výstavu Jak v dětství trávili volný čas naši předkové nabízí Regionální muzeum do 13. ledna 2007. Návštěva muzea však slibuje mnohem více, než jen pohled do života našich prarodičů. Regionální muzeum Vám rovněž nabízí speciální výstavu Českokrumlovský muzejní advent.

Pohádkový dům Vás zve na svou expozici, která zaujme nejen ty nejmenší, ale i dospělé. Výstava představuje přes 200 historických loutek aranžovaných do tématických celků, mechanický model pouti včetně ruského kola, který zabírá celou jednu místnost, i originál mechanického divadla z roku 1815. A ještě si můžete prohlédnout podkroví s příbytkem loutkáře.

International Art Studio Na Fortně Český Krumlov, foto: © Lubor Mrázek Wax Museum Český Krumlov, foto: © Lubor Mrázek Zima v Českém Krumlově, 12.1.2003, foto: © Lubor Mrázek

Každý adventní víkend (od pátku do neděle) zpřístupní své unikátní prostory International Art Gallery ve Václavských sklepích na Státním hradu a zámku a Mezinárodní umělecký ateliér Na Fortně.

Dostaveníčko s císařem Františkem Josefem, Rudolfem II., Vlastou Burianem či Václavem Havlem si můžete domluvit v Muzeu voskových figurín.

Atmosféra dávných dob v unikátních historických prostorách na Vás dýchne v Muzeu útrpného práva. Na starodávných mučících strojích na Vás čeká několik figurantů, díky nimž zjistíte, jak byli trestáni provinilci ve středověku.

Pozornost milovníků umění si zaslouží i Dům fotografie. Návštěvník uvidí vedle souborné kolekce fotografií Sáry Saudkové i sbírku obrazů Jana Saudka, které jsou věrnými kopiemi jeho fotografií.

Působivá atmosféra na Vás dýchne při prohlídce gotického kostela Sv. Víta, který je přístupný denně od 8:00 do 17:00 hodin.