Aktuality > 2007

Ekofilm 2007 - filmová pozvánka do jižních Čech

Jihočeský kraj je známý svými malebnými vesnicemi, upravenými městy, krásnou přírodou, ať už jsou to čisté rybníky, kvetoucí louky, či krásné lesy. Do tohoto kraje je radost přijet. Ne náhodou se zde ve městech České Budějovice a Český Krumlov koná už jedenáctým rokem Mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví – Ekofilm. Festival vznikl před 33 lety v Ostravě a dnes je vůbec nejstarším filmovým festivalem svého druhu v Evropě. Od roku 2000 je členem mezinárodního sdružení festivalů o životním prostředí ECOmove International se sídlem v Berlíně. Jak šel čas, proměňoval se i festival a dnes je na něm k vidění řada zajímavých filmů, přednášek, besed, workshopů a dalších doprovodných akcí s širokou tématikou životního prostředí, přírodního a kulturního dědictví. Současný Ekofilm patří k nejvýznamnějším společenským i odborným akcím pořádaným na území Jihočeského kraje a zájem o něj každoročně stoupá.

Hlavním vyhlašovatelem festivalu je Ministerstvo životního prostředí a veškerou organizaci zajišťuje agentura Auviex, s.r.o. , která má bohaté zkušenosti s pořádáním podobných akcí. V Českém Krumlově už například šestnáct let pořádá nejdelší letní hudební přehlídku v České republice – Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, na kterém představuje přední umělce z celého světa, nebo také realizuje několikadenní odborné kongresy, či jiné společenské akce na přání svých klientů.

Během Ekofilmu se promítají kvalitní filmy

Ekofilm se v tomto roce bude konat od 8. do 14. října. Festival je soutěžní, přihlášeno je více než 140 filmů z celého světa, z toho je přes 40 filmů českých. Do vlastní soutěže se dostala přibližně třetina přihlášených snímků, které hodnotí mezinárodní odborná porota. Všechny filmy budou k vidění buď v Českých Budějovicích v kině Kotva a na Jihočeské univerzitě, nebo v Českém Krumlově v Mincovně krumlovského zámku a v kině J&K. Tradiční nabídkou návštěvníkům jsou individuální projekce všech přihlášených filmů v projekčních místnostech zámecké Mincovny, kde v neděli 14. 10. dopoledne proběhne promítání vítězných snímků, „To nejlepší z Ekofilmu 2007“. Festival může navštívit kdokoliv, výhodou je vstup zdarma.

Festival je nejen poučný, ale také zábavný

Ve velké oblibě jsou, zejména mezi mladými lidmi, panelové diskuze a semináře na půdě biologické fakulty JU. Každoročně se zde představují zajímaví zahraniční hosté. Na Ekofilmu uvidíte, dozvíte se mnoho zajímavého a ještě se dobře pobavíte, nejen s autory některých soutěžních filmů. Letos se bude také zpívat.

V pátek 12. října proběhne vystoupení skupiny Traband v Českém Krumlově.

Vyvrcholením festivalu je pokaždé slavnostní vyhlašování a předávání cen vítězným filmům, které proběhne v sobotu 13. října v krásném prostředí zámecké Jízdárny v Českém Krumlově. Kdo si letos odnese vavříny? Přijeďte se podívat, v podzimním Krumlově je krásně!

Hlavní organizátor děkuje za podporu Ministerstvům ŽP, MK, MŠ a TV, Státnímu fondu ŽP ČR, Jihočeskému kraji, městům České Budějovice a Český Krumlov a také všem finančním partnerům festivalu, především generálnímu partnerovi SKUPINĚ ČEZ a hlavním partnerům, společnostem ČSOB a Severočeské doly, a.s.

Další informace: