Aktuality > 2007

Den s handicapem - den bez bariér

Již počtvrté se ve dnech 8. - 9. září 2007 koná v Českém Krumlově jedinečná akce nazvaná Den s handicapem - den bez bariér. Akci připravuje Kiwanis klub ve spolupráci s městem a Českokrumlovským rozvojovým fondem za pomoci dobrovolných asistentů a dalších partnerů.

Návštěva partnerů a handicapovaných z Horního Rakouska, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006, foto: © 2006 Lubor Mrázek Program na Náměstí Svornosti v Českém Krumlově, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006, foto: © 2006 Lubor Mrázek Regionální muzeum v Českém Krumlově, speciální prohlídky města Český Krumlov pro handicapované, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006

Zaměření této akce je stejné jako v předchozích ročnících - zpřístupnit alespoň dočasně pro zdravotně postižené ve městě to, co jinak pro ně dostupné není, nebo alespoň tento přístup trochu zjednodušit. Snahou je tak udělat něco pro naše spoluobčany s handicapem, a to nejen tím, že se do určitých muzeí, památek či atrakcí dostanou zdarma nebo se slevou, ale také tím, že se poukáže na problémy, s nimiž se tito lidé musí denně potýkat. V rámci této aktivity jsou naplánovány prohlídkové trasy pro vozíčkáře v centru města, na zámku či v muzeích jsou připravené takzvané „hmatací prohlídky“ pro nevidomé.

Návštěva partnerů a handicapovaných z Horního Rakouska, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006, foto: © 2006 Lubor Mrázek Program na Náměstí Svornosti v Českém Krumlově, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006, foto: © 2006 Lubor Mrázek Návštěva partnerů a handicapovaných z Horního Rakouska, Den s handicapem - Den bez bariér, 9. a 10. září 2006, foto: © 2006 Lubor Mrázek

Své výstavy nabídne i Egon Schiele Art Centrum, které jako jediné je plně bezbariérové. Letos bude program nově rozšířen například o Muzeum stavebních dějin a řemesel, horolezeckou stěnu Lezeto, možnost speciální ochutnávky mušlí, připravených členy partnerského Kiwanis klubu z Belgie, či plavecké odpoledne plné her. Je připravena i nová koncepce kulturního programu na náměstí a součástí tohoto zářijového dění bude rovněž benefiční koncert Idy Kelarové se sborem Apsora. Snahou také je letošní ročník více zaměřit na dětské návštěvníky, zahrnout do projektu i sociálně handicapované, pěstounské rodiny, dětské domovy a vesničky SOS.

Podrobnější informace na www.ckrumlov.cz/handicap2007.