Aktuality > 2007

Královský hudební festival Zlatá Koruna 2007

K tradičním hudebním festivalům, konajícím se v průběhu letní sezóny na Českokrumlovsku či přímo v Českém Krumlově, patří již několik let Královský hudební festival Zlatá koruna, který se koná od 4. srpna do 28. září. Letošní, v pořadí pátý ročník festivalu, bude připomínat 250. výročí narození rakouského skladatele Ignaze Pleyela, jenž v roce 1807 též založil významnou firmu na výrobu klavírů v Paříži. V průběhu letošního festivalu bude využit jedinečný historický klavír I. Pleyel, Paris z roku 1854.

Zpívejte Hospodinu píseň novou,  Nadia Ladkany (mezzosoprán), Augustýn Kužela (klavír), křížová chodba, 12.8.2006, Královský hudební festival Zlatá Koruna Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem d moll, klášterní kostel, 5.10.2006, Královský hudební festival Zlatá Koruna, foto: © 2006 Lubor Mrázek Filharmonický orchestr České Budějovice, dirigent - David Švec, Nadia Ladkany - mezzosoprán, Rajský dvůr, 7.9.2006, Královský hudební festival Zlatá Koruna, foto: © 2006 Lubor Mrázek

Královský hudební festival v areálu kláštera Zlatá Koruna vznikl v roce 2003 u příležitosti 740. výročí založení kláštera českým králem Přemyslem Otakarem II. Během předchozích ročníků festivalu se tento objekt, který je národní kulturní památkou, ukázal jako jedinečné místo pro pořádání hudebních produkcí souborů různých velikostí.

Záštitu nad festivalem převzal ministr kultury ČR Václav Jehlička, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a senátor Tomáš Jirsa.

Informace a možnost rezervace vstupenek na www.ckrumlov.cz/khf2007.