Aktuality > 2007

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov nabídne během pěti týdnů, od 20. července do 25. srpna, celkem 24 koncertů, na nichž se představí hvězdné hudební osobnosti. Ze širokého spektra žánrů si jistě vybere i ten nejnáročnější posluchač. Představíme vám hudbu od období gotiky až po díla 21. století.

Ročník 2007 zahájíme v pátek 20. července koncertem na Jižních terasách zámku slavným dílem Carla Orffa Carmina Burana v provedení rezidenčního orchestru festivalu, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Kühnova smíšeného a dětského sboru, se sólisty Metropolitní opery v New Yorku, kterými budou Tracy Dahl, Christopher Pfund a Richard Zeller. Za dirigentský pult se postaví Manuel Hernandez Silva ze Španělska.

Eugen Indjic (USA), Jan Simon, Marián Lapšanský (Slovensko) - klavíry, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent: Vladimír Válek, Jízdárna zámku Český Krumlov, 26.8.2006, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2006, zdroj: © Auviex s.r.o., foto: Libor Sváček Irská noc, Pivovarská zahrada, 12.8.2006, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2006, zdroj: © Auviex s.r.o., foto: Libor Sváček ..

Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahraje během festivalu celkem třikrát. Podruhé v sobotu 21. července, kdy pod taktovkou izraelského dirigenta Amose Talmona doprovodí vynikající houslisty, Joo Young Oh z Jižní Koreje a Pavla Šporcla.

Do třetice vystoupí pod vedením Gottfrieda Rabla z Rakouska společně s operními hvězdami Metropolitní opery v New Yorku a milánské La Scaly - Jeanine Thames, Annamarií Popescu a Allanem Glassmanem na závěrečném operním galakoncertu, v sobotu 25. srpna, který se poprvé v historii festivalu uskuteční na otáčivém hledišti v zámecké zahradě.

Po loňském velkém úspěchu připravujeme (2., 3., 9. a 10. srpna) čtyři experimentální operní představení v originálním zámeckém barokním divadle.

Collegium Marianum, Zámecké barokní divadlo, 10. a 11.8.2006, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2006, zdroj: © Auviex s.r.o., foto: Libor Sváček 13. srpna 2004 - Čechomor a Collegium českých filharmoniků - Proměny, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, zdroj: © Auviex s.r.o., foto: Libor Sváček Varhanní hudba mezi Prahou a Itálií, 17. července 2005, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, zdroj: © Auviex s.r.o., foto: Libor Sváček

Stejně jako v minulých letech nebudou na programu chybět národní večery plné hudby, dobrého jídla a pití. Těšit se můžete opět na Irskou noc (11. srpna) a k ní přibude (28. července) Francouzský večer. Vynikající jazzový soubor, oceněný cenou Grammy Award, New York Voices bude mít koncert 4. srpna v Pivovarské zahradě. Po několika letech se na festival vrátí také Čechomor, který vystoupí 18. srpna.

Součástí programové nabídky je řada recitálů, či koncertů laureátů prestižních mezinárodních soutěží a také varhanní koncerty v kostelech v Českém Krumlově a v jeho okolí. Například 19. srpna představí Schola Gregoriana Pragensis ve farním kostele v Kájově novodobou premiéru díla nazvaného Ars antiqua, které posluchače zavede za hudbou Paříže 13. století.

Podrobnější program festivalu najdete na www.ckrumlov.cz/mhf2007 nebo na našich domácích webových stránkách. Stejně tak i možnosti předprodeje vstupenek.

V létě se na vás těšíme v Českém Krumlově!

Auviex Praha
Perlitová 1820
140 00 Praha 4
tel.: +420 241 445 404
fax: +420 241 445 584
auviex@auviex.cz