Aktuality > 2005

Po 70 letech se na horní tok řeky Vltavy vrací voroplavba, která byla významnou součástí života celého Povltaví. V sezóně 2004 se díky společnosti Voroplavba Český Krumlov s.r.o. na meandru řeky v  historickém jádru města objevil vor, který s návštěvníky Českého Krumlova obeplouval městské centrum. Prostřednictvím voroplavby lze zažít neobvyklý pohled na krumlovský zámek, historické budovy a zákoutí celého Českého Krumlova z hladiny řeky Vltavy. Tato odlišná perspektiva se nabízí všem, kteří mají zájem o plavbu na Vltavě, ale nechtějí sportovat, být mokří, ušpinit se, zkrátka pro ty klienty, kteří vyžadují bezproblémový a plný servis. Jeho součástí je zajištění maximální bezpečnosti.

.. .. ..

Plavidla mají veškerá požadovaná osvědčení. Voraři jsou držiteli průkazu Vůdce malého plavidla. Není zapomenuto ani na pojištění proti škodám na zdraví a majetku pasažérů. Klienti mají k dispozici záchranné vesty schváleného typu. Plavba nenásilným způsobem spojuje stránku poznávací a zážitkovou. Akreditovaní průvodci podávají na plavidle fundovaný výklad v různých jazycích (anglicky, německy, holandsky, španělsky, rusky, japonsky...). Lze domluvit i plavby bez průvodce. Při této plavbě dostanou klienti základní informace od lodivodů – vorařů v češtině, němčině a angličtině.

V sezóně 2005 přibudou k prvnímu voru z loňské sezóny další 2 plavidla, tímto se zvýší kapacita přepravovaných turistů na celkový počet 36 pasažérů. Vývoji a konstrukci vorů byla věnována velká pozornost. Plavidla prošla řadou zkoušek.V projekční kanceláři byly simulovány průjezdy na krumlovských jezech, které se následně testovaly na samotné řece. Výsledkem tohoto snažení je vor, který je schopen projíždět i velkou vlnou na jezu pod Plášťovým mostem. Bylo pamatováno na to, aby plavidlo co nejvíce připomínalo vory, které dříve projížděly městem Český Krumlov. Autentičnost celé atrakce doplňují dobové kostýmy urostlých vorařů. Díky tomuto se zvyšuje nevšední zážitek turistů, kteří se rozhodli pro vyhlídkovou plavbu společnosti Voroplavba Český Krumlov s.r.o.

Další informace: