Aktuality > 2013

Oslava příchodu nového roku v Českém Krumlově

Oslavy Adventu a Vánoc v Českém Krumlově se pomalu chýlí ke svému konci a město se připravuje na příchod nového roku. Ať už hledáte útulné a klidné místo pro oslavu v úzkém kruhu svých blízkých, nebo dáváte přednost větším zábavám, v Českém Krumlově si přijdete na své. Místní hotely, restaurace, hospůdky i bary připravili k této příležitosti prvotřídní silvestrovská menu, romantické pobyty a další program.

Silvestr - ilustrativní obrázek Například v Krčmě v Šatlavské ulici proběhne celý večer formou středověké hostiny. Budou se podávat např. škvarky, sýrové mísy, kuřecí křídla, pečené selátko, kachny, domácí koláče a mnohé další speciality. Žízeň zažene pivo Budvar, se sýry se budou snoubit sudová vína a přivítání nového roku obstará přípitek sektem Bohemia. Atmosféru večera dokreslí středověká kapela QUERCUS hrající písně s milostnou a někdy až erotickou a hospodskou tematikou ze středověké Evropy. Dále proběhne zajímavá tombola.

 

Lákavé silvestrovské menu nabídne např. i restaurace hotelu Konvice, jejíž hosté si budou moci vybrat hned z několika hlavních chodů. Silvestrovský večer bude podmalovaný zvuky Krumlovského kytarového dua a o půlnoci bude jistě zážitkem silvestrovský bar na vyhlídkové terase při sektu.

Silvestr - ilustrativní obrázek Nový rok oslaví i hosté restaurace Maštal, kteří si čekání na jeho příchod zpříjemní specialitami jako je např. mandlová paštika s brusinkovou omáčkou, mix gril nebo medové řezy s vanilkovým krémem.

Slavit se bude i v regionu. Hotel Swing ležící na břehu Lipenského jezera v klidném prostředí s nádhernou přírodou chystá silvestrovský večer s živou hudbou, 4 chodovou večeří, rautem, tombolou, novoročním přípitkem i ohňostrojem.

V letošním roce opět obnovíme tradici společných oslav posledního dne v roce. Pro občany i návštěvníky města je připraven silvestrovský program konaný na náměstí Svornosti. O rozlučku se starým a přivítání roku nového se postará oblíbená českokrumlovská kapela Papouškovo Sirotci.

Zavítat můžete na Silvestra i do českokrumlovské synagogy. Začátek večera je v 19.00 hodin. Čeká Vás rozšířená novoroční a-la carte nabídka.

Program doplní koncerty. Ve středu na Nový rok se můžete zaposlouchat do koncertu vídeňských filharmoniků, který rozezní krásné prostory českokrumlovské synagogy. Tradiční tříkrálový koncert souboru Musica Divina se uskuteční v sobotu 4. ledna v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Zlaté Koruně. Novoroční koncert komorní hudby v podání Duodam je na programu v sobotu ve Vlašském Dvoře.    

Důstojnou tečku za letošním adventem udělají Tři Králové, kteří 6. ledna 2014 za pomoci dětí, sfouknou vánoční strom. Zároveň proběhne Tříkrálová sbírka České katolické charity.

Silvestr v Českém Krumlově 2013

Advent a Vánoce v Českém Krumlově ve fotografiích