Fotografování na "krumlovské plovárně" nabízí v červenci a srpnu věhlasné Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. Za letních úplňků můžete navíc u Seidelů zažít jedinečnou atmosféru letních večerů s nádechem nostalgie.
Měšťanská plovárna bývala na Vltavě v parku nedaleko fotoateliéru. „Dobové fotografické pozadí" s plaveckou školou vychází ze Seidelova snímku, k němu byly podle dávných fotografií pořízeny i repliky plaveckých oděvů doplněné autentickými rekvizitami a plážovými sedačkami přímo od Seidelů! Přijďte se vyfotografovat v „dobových" plaveckých či námořnických oděvech s kruhem, pádlem či bidlem! Žádný strach - plavky od Seidelů sluší každému!
Pokud si chcete užít jedinečnou atmosféru večerního ateliéru, přijďte na komentovanou prohlídku za úplňku 12. července s následným vyprávěním a promítáním snímků o Schwarzenberském plavebním kanálu. Dozvíte se například, že když v 18. století přesvědčil Jan Rosenauer knížete Schwarzenberga o výhodnosti stavby plavebního kanálu a využití bohatství dřeva v dosud nepřístupných oblastech Šumavy, nemohl tušit, za jak významný technický projekt bude i ve 21. století považován. Někdo se po cestě okolo kanálu projde, jiný projede na kole. Další za volantem nákladních aut odváží tuny dřeva a jiní se přijdou podívat na um, šikovnost a představivost autora nápadu spojit vody patřící Vltavě a Dunaji do jednoho desítky kilometrů dlouhého unikátního díla.
Před dvaceti lety byl jmenován ředitelem plavebního kanálu Ing. Hynek Hladík, který „hlídá" kanál a dává mu naději pro další život. Není většího znalce plavení dřeva na Šumavě, odborníka, který zná plavení po říčkách, řekách a umělých kanálech po celém světě, než nedávného jubilanta Ing. Hladíka. On sám je zároveň velmi dobrým znalcem díla Josefa Seidela, který práci okolo kanálu dokumentoval již před rokem 1900 na jedněch ze svých neslavnějších fotografiích.