Aktuality > 2013

Krumlovský masopust 2013

Už za pár dní ovládne Český Krumlov masopustní rej! Veselí potrvá celých pět dní. Čeká Vás masopustní zábava, dobré jídlo a pití, ale i skvělá podívaná na pestrobarevné procesí masek a mnoho dalšího.

Masopust vstoupí do města už v pátek 8. února v 19.00 hodin a promění restauraci Eggenberg v jeden velký taneční parket. Masopustní maškarní bál slibuje netradiční soutěže a bohatý program včetně ochutnávek zabijačkových specialit.

Kdo má rád tradiční lidovou zábavu, určitě by si neměl nechat ujít masopustní veselici, která vnese dobrou náladu v sobotu 9. února do pivovarské zahrady. Můžete se těšit na zabijačkové speciality, ale i jiné dobroty, posedíte ve vytápěném stanu a děti se mohou zabavit v dětském koutku. K tanci a poslechu nebude chybět příjemná hudba v podání kapely Good Company. Sobotní program zpestří i doudlebští koledníci, kteří vyrazí ve 13.00 hodin z náměstí Svornosti, projdou městem a nakonec se zapojí do veselice v pivovarských zahradách. 

Tradiční masopustní průvod Základní umělecké školy v Českém Krumlově vyrazí do ulic v úterý 12. února. Průvod s letošním tématem objevy a vynálezy rozveselí město od 16.00 hodin odpoledne. Uvidíte spoustu originálních masopustních masek a účastníci průvodu vás na každém zastavení pobaví krátkým zábavným programem.

Masopust oslaví i českokrumlovské restaurace, které pro Vás na druhý únorový víkend chystají pochoutky z domácí zabijačky a masopustní hodování.

Více informací

Tisková zpráva

Masopust v Českém Krumlově Masopust v Českém Krumlově Masopust v Českém Krumlově