Aktuality > 2016

Krumlovské podzimní recitály 29.10. - 26.11. 2016

Synagoga Český Krumlov

V pravidelné sérii pěti koncertů se představí mimořádní umělci, kteří přijali pozvání na VI. ročník Krumlovských podzimních recitálů.

Krumlovské podzimní recitály 2016

Zahajujícím koncertem se nám v prostorech českokrumlovské synagogy 29.10. představí trio významných muzikantek, Beata Hlavenková, Dorota Barová a Lenka Dusilová. Zazní skladby ze sólových projektů, i písně, na kterých se již všechny tři měly možnost podílet. Cello, klavír, kytara, efekty, tři hlasy, čeština, polština, slovenština. Symbióza třech hudebních světů, ojedinělé seskupení třech muzikantek, třech silných žen.

Parnas Quintet přijede do Českého Krumlova z Brna a zahraje nám skladby od G. Ligetiho, A. Rejcha, J. Iberta či W. A. Mozarta. Dechový kvintet mladých umělců z moravské metropole se nám svým premiérovým koncertem 5.11. v českokrumlovské synagoze představí jako druhý v pořadí Krumlovských podzimních recitálů.

Společenství klavíru, houslí a violoncella, které minulý rok oslavilo svoje 25. výročí. 25 let plných úspěchů z mezinárodních soutěží, mnoho koncertních turné po celém světě a velká řada nahraných CD. To je Trio Martinů, kteří se nám se svým hudebním programem představí 12.11.

Krumlovské podzimní recitály 2016 Jako představitel mladé hudební generace evropských klavírních virtuózů přichází belgický klavírista Florian Noack, oceněn za vlastní klavírní aranžmá orchestrálních kusů Čajkovského, Rimského-Korsakova a Rachmaninova prestižní cenou "Vycházející talent roku" udělenou od ECHO Klassik Awards. Můžeme se těšit opět v českokrumlovské synagoze 19.11.

Představovat světově proslulou mezzosopranistku, operní divu Dagmar Peckovou jistě není třeba. V tomto případě můžu za kolektiv pořadatelů pouze napsat: "Je nám velkou ctí, že přijala pozvání na závěrečný koncert dne 26.11. v českokrumlovské synagoze, VI. ročníku Krumlovských podzimních recitálů". 

S klavírním doprovodem Miroslava Sekery zazpívá Dagmar Pecková písně z Moravské lidové poezie L. Janáčka a skladby dalších významných českých skladatelů.

Vstupenky: v předprodeji v Infocentru Český Krumlov na náměstí Svornosti nebo na www.ckrumlov.cz/tickets

Program festivalu

Více informací: www.krumlovskerecitaly.cz