Aktuality > 2016

Kouzelný Krumlov


Od pátku 29. dubna do neděle 1. května nabídne Český Krumlov tradiční oslavy příchodu jara. Promění se v Kouzelný Krumlov.

Kouzelný Krumlov

Bohatý a pestrý program zahájí studenti krumlovského gymnázia v pátek 29. dubna tradičním majálesovým průvodem, který vyjde v 11.00 hodin od budovy gymnázia a přes Budějovickou bránu, Zámecké schody a Širokou ulicí dojde až na náměstí Svornosti.

Sobotní odpoledne v Pivovarských zahradách bude patřit nejen dětem. Společné zdobení a stavění máje, výrobu doplňků s čarodějnickou tématikou či vystoupení žáků ze Základní umělecké školy, dětských souborů z Domu dětí a mládeže a komunitního centra Kocero postupně vystřídá slavnostní zapálení vatry a společné opékání buřtů. Pro ty odvážnější je od 20:30 h připravena Tajemná stezka klášterní zahradou. Kdo nebude chtít kráčet za tajemstvím klášterní zahrady, může se před zapálením vatry přidat od 20:30 h na náměstí Svornosti k prvomájovému lampionovému průvodu, který vyrazí Širokou ulicí přes Latrán až do Pivovarských zahrad.

V programu Kouzelného Krumlova nebude chybět Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií. Zvýhodněné nedělní prohlídky nabízí Kláštery Český Krumlov, Muzeum Vltavínů a Regionální muzeum. Připraveny jsou rovněž prohlídky města s průvodcem či komentované prohlídky bylinkových záhonů v zahradě „Kouzelné bylinky". Nejen pro zamilované je po dva víkendové dny připraveno májové fotografování v Museu Fotoateliér Seidel.

Kouzelný Krumlov letos poprvé vykouzlí rovněž Májový jarmark, který nabídne po všechny tři dny na náměstí Svornosti od 10 - 18.00 h množství tradičních českých pochutin a laskomin, ukázku řemesel i prodej drobných dárků spojených s májem - měsícem lásky.

Přijměte pozvání a přijeďte do Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Program akce: www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov

Leták akce

Fotogalerie předchozích ročníků