Aktuality > 2014

Kouzelný Krumlov

Ve dnech 30. dubna a 1. května se Český Krumlov promění v Kouzelný Krumlov. Během tradičních oslav příchodu jara se mohou návštěvníci v pivovarských zahradách zapojit do pestré a bohaté programové nabídky.

Do májové slavnosti se letos nově zapojí i místní gymnázium, které chystá na 30. 4. studentský majáles, kostýmovaný průvod městem a vystoupení jednotlivých tříd i studentských hudebních skupin.

Pro děti je opět přichystáno dětské čarodějnické odpoledne, během kterého se vydovádí při hrách, namalují si obrázek nebo si opečou první jarní buřty. Krumlovský veletrh zase představí krumlovské neziskové spolky, školy i festivaly a další neziskové instituce.

Překvapení si na středeční odpoledne připravilo i Museum Fotoateliér Seidel. Přímo v pivovarských zahradách si můžete pořídit originální pohlednici se svým portrétem z přelomu 19. a 20. století.

Festival Základní umělecké školy Český Krumlov nabídne hudební, taneční nebo divadelní představení a dále vystoupí i soubory Domu dětí a mládeže.

To ale není vše. Společné stavění máje, zažehnutí vatry, vystoupení tanečních souborů, koncerty kapel Parní Wanna a Chlapi v sobě nebo lampiónový průvod - to je další ochutnávka z programu, který osloví nejen dětského návštěvníka.

O čtvrtečním prvomájovém odpoledni otevřou vybraná muzea a galerie své brány a pozvou návštěvníky k prohlídkám zdarma nebo se slevou. Nově budou do programu zařazeny i prohlídky města s místními průvodci.

Podrobný program

Přijměte pozvání a přijeďte do Českého Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Kouzelný Krumlov - zdobení májky Kouzelný Krumlov - čarodějnice Kouzelný Krumlov - koncert