Aktuality > 2012

Kouzelný Krumlov 2012

Od 30. dubna do 1. května se v Českém Krumlově uskuteční jedinečná jarní akce pro děti i dospělé - Kouzelný Krumlov. Jen v Českém Krumlově se můžete políbit pod rozkvetlým stromem na náměstí Lásky!

Kouzelný Krumlov 2012 Malí i velcí se mohou těšit na pestrý a bohatý program, který je připraven na oba dva dny. Kouzelný Krumlov zahájí v pondělí ve 14.00 v pivovarských zahradách představitelé města a zábava může začít. Děti se vydovádí při různorodých hrách, namalují si obrázek nebo si opečou první jarní buřty. Zábavou pro ně jistě bude i výroba čarodějnických kostýmů, které doplní „strašidelným" líčením. Malé čarodějnice se poté všem předvedou při přehlídce.

První část festivalu Základní umělecké školy Český Krumlov nabídne v pondělí od 14.05 hudební, taneční nebo divadelní představení. V 15.45 mohou děti shlédnout divadélko O Budulínkovi. Odpoledne se představí i soubory Domu dětí a mládeže - uvidíte orientální tance, mažoretky, roztleskávačky a Tancovátko. Festival Základní umělecké školy Český Krumlov bude pokračovat od 17.30 hodin přehlídkou oborů. Představí se např. dechový orchestr ZUŠ a jeho host.

Na Krumlovském veletrhu se seznámíte s českokrumlovskými neziskovými institucemi, soubory či spolky, školami a jejich celoroční činností. Překvapení si na odpoledne přichystalo i Museum Fotoateliér Seidel. Přímo v zahradách si můžete pořídit originální pohlednici se svým portrétem ve stylu našich babiček a rovnou na ní poslat pozdrav svým blízkým. Nebude chybět ani společné zdobení a stavění máje, lampiónový průvod nebo zapálení vatry. Pondělní program v pivovarských zahradách vyvrcholí večerním koncertem českokrumlovské skupiny HK BAND.

Pokud jste příznivci vážné hudby, přijměte pozvánku na náměstí Svornosti. V pondělí v 17.00 hodin se tu můžete zaposlouchat do skladeb Rossiniho, Verdiho i G. Millera. Hrát Vám bude italský symfonický orchestr Banda Sociale Meratese, který zavítá do Českého Krumlova na svém turné.

Úterní sváteční odpoledne můžete strávit příjemným posezení na náměstí, a k jarní pohodě přispěje i nabídka restaurací a kaváren. Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií vám přinese možnost zdarma nahlédnout do Galerie české kultury, Mezinárodní galerie umění, International art studia a Regionálního musea. Museum Fotoateliér Seidel připravilo na májové odpoledne speciální prohlídky s 50 % slevou ze vstupného.

Přijměte pozvání a přijeďte do Českého Kouzelného Krumlova. Vstupné je také kouzelné - zdarma.

Program akce naleznete na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2012