Aktuality > 2013

Festival komorní hudby 2013

Již po sedmadvacáté se v Českém Krumlově uskuteční Festival komorní hudby, který od 28. června do 7. července 2013 potěší nejen posluchače klasické hudby, ale také příznivce jiných žánrů.

Hned na úvod (28. června) nabídne festival Barokní pantomimu s hudbou Antonia Vivaldiho, kterou bude možné zhlédnout v originálním barokním divadle. Představení zpestří pěvecká, taneční vystoupení a malé občerstvení na závěr.

V sobotu 29. června se můžete těšit na Barokní noc na zámku Český Krumlov. Během jedinečného večera se přenesete na barokní ples s tanečními, baletními a divadelními scénkami, zhlédnete barokní pantomimu s áriemi a tanci a prožijete unikátní slavnost s barokním ohňostrojem připomínající zámecké slavnosti z 18. století.

Festival dále zavítá na různá místa Českého Krumlova. Nabídne například varhanní koncert profesora Jana Hory, klavírní Trio Karageorgiev či vystoupení Smyčcového orchestru Český Krumlov a harfenistky Kateřiny Englichové. Příznivce jazzu jistě potěší koncert v podání systému Tandem a jazzmana a flétnisty Jiřího Stivína. Krásnými prostory Maškarního sálu se polinou Ozvěny Pražského jara, ale i tóny komorní hudby v podání Talichova kvarteta, Eben Tria a Dua Siempre Nuevo.

Informace a objednávky: Infocentrum Český Krumlov, vstupenky@ckrumlov.cz, tel.: +420 380 704 623 nebo www.ckrumlov.cz/tickets.

Podrobný program festivalu

Tisková zpráva

Festival komorní hudby Festival komorní hudby Festival komorní hudby

Festival komorní hudby Festival komorní hudby Festival komorní hudby - nádvoří