Aktuality > 2011

Festival barokních umění Český Krumlov 2011

Od 30. 9. do 2. 10. se město Český Krumlov přenese do doby baroka. Návštěvníci si budou moci vychutnat atmosféru IV. ročníku festivalu poslechem barokní hudby, dobových nástrojů, komorních kantát a duet, ale i návštěvou novodobé barokní opery.

Festival barokních umění Český Krumlov 2011 V zámeckých prostorách, kostele či belarii v zámecké zahradě uslyšíte tóny dobových skladeb, a na scéně unikátního zámeckého barokního divadla se odehraje opera Spojení míru s Martem, uvedená v Benátkách roku 1727 na počet narození dcer francouzského krále Ludvíka XV. Do této serenaty, která se dočká novodobé světové premiéry, se budete moci zaposlouchat každý festivalový podvečer.

V pátek večer zahájí festival vystoupení Concilium musicum Wien v Maškarním sále na zámku Český Krumlov. O nevšední zážitky se postará také bohatý sobotní program: V 11 hodin zazní v letohrádku Bellarie v zámecké zahradě Sobotní matiné neboli „Zrození houslové sonáty v barokní Francii", a program dále pokračuje vyhlášením nejlepšího účastníka workshopu francouzské barokní školy šermu. Poté se festival přesune do Prokyšova sálu Prelatury, kde se od 18 hodin budete moci zaposlouchat do komorního koncertu kantáty G. B. Bassaniho a jeho současníků. Sobotní večer vyvrcholí jedinečnou podívanou - ohňostrojem pro krále slunce, který je neobyčejnou rekonstrukcí francouzského barokního ohňostroje.

Festival zakončí v neděli v 11 hodin koncert chrámové hudby raného benátského baroka.

Více informací na www.ckrumlov.cz/fbu2011

Prodej a rezervace vstupenek na http://www.ckrumlov.cz/tickets/ nebo prostřednictvím Infocentra Český Krumlov.