Aktuality > 2012

Advent a Vánoce 2012

Advent a Vánoce v Českém Krumlově - to je čas, který vám přinese krásné chvíle klidu, pohody i nádherné kulisy zahalené do bílého roucha.

4. adventní neděle - Ježíškův poštovní úřad U Zlatého anděla, Advent a Vánoce v Českém Krumlově 2010 Víkendový program v centru města je ideální příležitostí nejen pro setkání místních, ale také možnost k procházce vyzdobeným městem, poslechu koled, ochutnání svařeného vína, punče či návštěvě adventního trhu.

První adventní neděli (2. prosince) se za doprovodu vánočních melodií na náměstí rozzáří vánoční stromek a do města vkročí advent. Adventní čas vyplní koncerty, vánoční pohádky a po celou dobu adventu vás přivítá vánoční jarmark. Trhovci ve svých stáncích nabídnou tradiční vánoční dekorace, šperky nebo keramiku, ale také čerstvé staročeské speciality. Středa (5. prosince) bude plná čertovských her, při kterých budou asistovat hodní andělé, a na náměstí zavítá i Mikuláš. Se svým poštovním úřadem Ježíšek odveze dopisy a vánoční přání od dětí i dospělých druhou adventní neděli (9. prosince). O třetí adventní neděli (16. prosince) si můžete na náměstí Svornosti společně zazpívat vánoční koledy. Čtvrtá adventní neděle přinese do města živý betlém a zpěvy vánočních koled.

O Vánoce nemohou být ochuzeni ani českokrumlovští medvědi. Ze spánku se probouzejí na Štědrý den, aby si pochutnali na připravených laskominách a popřáli vám krásné svátky. Nezapomenutelnou atmosféru má v Českém Krumlově také silvestrovská noc a vítání nového roku.

Vánoční čas zpříjemní jako každý rok originální adventní fotografování a divadelní prohlídky u Seidlů. Novinkou letošního programu bude například videomapping - vizuální projekce na pivovarském nádvoří nebo jízda historickým vláčkem mezi Budějovicemi a Krumlovem, konající se k příležitosti 20 let od zapsání města na seznam UNESCO.

Podrobný program zde